У Баранівці з’явиться центр енергоефективності та сонячна електростанція – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Баранівці з’явиться центр енергоефективності та сонячна електростанція

У Баранівці з’явиться центр енергоефективності та сонячна електростанція

Баранівська міська рада – одна із переможниць конкурсу Екоклубу для сталого розвитку громад. Проєктна ідея Баранівки була визнана однією із кращих та здобула співфінансування від Екоклубу.

Отже незабаром у місті розпочнеться робота зі створення центру енергоефективності та монтування сонячної мініелектростанції для міжшкільного ресурсного центру “Мрії в дії”.

“Хоча нині наша громада, як і вся країна, переживає непрості часи, але ми розуміємо, що вони закінчаться і про подальший розвиток необхідно думати постійно, зокрема у сфері енергоефективності”, – Анатолій Душко, міський голова Баранівки. – “Тому продовжуємо брати участь у грантових конкурсах, щоб залучити міжнародні кошти для розвитку громади”.

Мрії в дії

Базою для облаштування центру енергоефективності та сонячної мініелектростанції ми обради міжшкільний ресурсний центр (МРЦ) “Мрії в дії”. Головний принцип діяльності закладу – “відкриті для всіх”: його відвідують не лише діти, які навчаються в освітніх закладах громади, а й можуть скористатися послугами будь-хто з дорослих жителів ОТГ.

“Рівень обізнаності серед жителів громади щодо необхідності впровадження енергоефективних заходів та їх можливих варіантів є ще досить низьким. Лише частина населення усвідомлює необхідність реалізації таких заходів у своїх помешканнях та незначна кількість розуміє, що і як саме потрібно впроваджувати, – Юрій Савич, керівник проєкту та головний спеціаліст з організації ефективного використання енергії відділу благоустрою та житлово-комунального господарства Баранівської міської ради.

Так само є дуже низьким рівень використання відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) в приватному секторі – із понад 7 тисяч будинків в ОТГ лише 4 мають сонячні електростанції загальною потужністю 100 кВт), а по комунальних установах вони взагалі відсутні.

То ж у плані проєкту роз’яснювальні заходи для дітей та дорослих для популяризації ВДЕ  та підвищення їхнього рівня обізнаності у впровадженні енергоефективних заходів.

Що у планах?

Передусім у рамках проєкту буде відремонтовано дах МРЦ. Це передумова для монтування сонячної мініелектростанції 10 кВт. Станція покриватиме потреби будівлі в електроенергії, а отже, і економитиме бюджетні кошти на енергоносії. Також електростанція  слугуватиме об’єктом, на якому демонструватимуться принципи роботи та переваги ВДЕ.

У приміщенні МРЦ під центр енергоефективності буде облаштовано навчальний клас. Тут буде встановлено мультимедійне обладнання для проведення заходів, стенди з літературою та демонстрацією технологій енергозбереження, зберігатиметься вимірювальні прилади (пірометр з термопарою, детектор СО2, люксметр, вологомір, вимірювачі потужності, програмований таймер з дистанційним контролером).

Проєкт “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)” реалізується за фінансування Міністерства закордонних справ Норвегії.

Деталі:

Сакалюк Дмитро, представник ГО «Екоклуб»
Моб.: +380673634110,
Ел.пошта: sakaliyk@ecoclubrivne.org