У Вознесенську відкрили першу сонячну електростанцію для водоканалу в країні – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Вознесенську відкрили першу сонячну електростанцію для водоканалу в країні

У Вознесенську відкрили першу сонячну електростанцію для водоканалу в країні

15 вересня у Вознесенську (Миколаївська обл.) відкрили першу в країні сонячну електростанцію на водоканалі. Директор КП “Водопостачання м.Вознесенськ” очікує, що вона генеруватиме для потреб підприємства від 50 до 70 тис. кВт на рік, що дозволить економити кошти громади та стримувати ріст тарифів на водопостачання й водовідведення.

Вартість проєкту: 1 180 000 гривень. З них: 450 000 гривень – місцевий бюджет; 430 000 гривень – кошти гранту; 300 000 гривень – КП “Водопостачання м. Вознесенська”.

Робота у тестовому режимі станції розпочалася 15 серпня.

Технічний нагляд за втіленням проєкту здійснював Андрій Барулін, експерт, директор ТОВ “Регіональна енергосервісна компанія:

“Місячна генерація станції склала 8,3 МВт*год (для простоти сприйняття це дорівнює місячному споживанню 20-30 домогосподарств). В грошовому еквіваленті це майже 25 тис. грн. економії. Гадаю, це гарний приклад для наслідування та реалізації іншими комунальними підприємствами наших міст та громад.”

Відео із відкриття сонячної електростанції у Вознесенську.

Екоклуб вітає м. Вознесенськ із успішним втіленням проєкту! Бажаємо ідей, натхнення та ресурсів для подальшого розвитку сонячної енергетики у громаді.

Інфографіка з деталями проєкту

Ідею реалізовано ГО “Екоклуб”, Вознесенською міською радою та КП “Водопостачання м. Вознесенська” у рамках проєкту “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики) за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.

Центр енергоефективності та сонячна мініелектростанція у Баранівці та онлайн-курс для громад – що ще було реалізовано у рамках проєкту

Контактна інформація:

Сакалюк Дмитро, представник ГО «Екоклуб»
Моб.: +380673634110,
Ел.пошта: sakaliyk@ecoclubrivne.org