Українців навчатимуть ставати енергонезалежними – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Українців навчатимуть ставати енергонезалежними

Енергонезалежність зростає в містах України: у травні відбудеться Всеукраїнський інформаційний тур “Енергонезалежність – наша спільна справа”.

Як заощаджувати енергію в побуті, здобути енергонезалежність для власного помешкання, як «змусити» Сонце працювати на себе та зробити міста зеленішими – про ці та інші еко-цікавості розповідатимуть активісти та експерти провідних природозахисних організацій.  

Цьогоріч упродовж 21-31 травня активісти відвідають 6 міст: Херсон (22.05), Миколаїв (23.05), Одесу (25.05), Чернівці (28.05), Івано-Франківськ (29.05), Ужгород (31.05).

У кожному з міст активісти:

– розгорнуть інформаційну виставку, де усі бажаючі зможуть отримати корисні поради щодо утеплення помешкання, дізнатися про нові механізми фінансування заходів з енергоефективності (енергосервісні контракти, револьверні фонди);

– продемонструють у дії сонячні панелі та водонагрівачі, а також велогенератор, крутячи педалі якого можна зарядити смартфон, та пригощатимуть кавою, завареною на сонячному промінні;

– влаштують тематичні фотосесії;

– надаватимуть у безкоштовну оренду велосипеди, розкажуть про особливості догляду за ними;

– зустрінуться з місцевими представниками влади та журналістами для обговорення, як зробити місто енергонезалежним, безпечним та комфортним;

– збиратимуть підписи під петицією до уряду країни із проханням виділяти більше коштів на фінансування заходів з енергоефективності.

Завітавши до нас ви дізнаєтесь, у якому напрямку повинні рухатися українці, аби досягти енергонезалежності, а також що для цього кожен із нас може зробити на рівні квартири, будинку, міста та держави уже сьогодні.

Організатори туру: ГО «Екоклуб» у партнерстві з Національним екологічним центром України, Громадянською мережею ОПОРА та Асоціацією велосипедистів Києва. Тур здійснюється за підтримки Європейського Союзу, Австрійської Агенції з Розвитку, Австрійського Червоного Хреста, фонду ім. Гайнріха Бьолля, Шведського товариства охорони природи, Норвезького товариства охорони природи та Української кліматичної мережі. Нагадаємо, у Всеукраїнський тур екологічні активісти та експерти вирушають вже уп’яте.

Слідкуйте за анонсами на сторінці туру у Facebook

Приєднуйтесь, адже енергонезалежність – наша  спільна справа!

 

За деталями звертайтесь:

Інна Мулявка, прес-секретарка ГО “Екоклуб”

тел.: 0673634097, press@ecoclubrivne.org

Прес-центр Національного екологічного центру України:

тел.: (044) 362-32-18, press@necu.org.ua