Активісти нагородили росію антивідзнакою “Fossil of the Day” на конференції COP27 – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Активісти нагородили росію антивідзнакою “Fossil of the Day” на конференції COP27

Активісти нагородили росію антивідзнакою “Fossil of the Day” на конференції COP27

росія отримала антивідзнаку “Fossil of the Day” на Конференції ООН зі зміни клімату COP27   

У День декарбонізації на Кліматичній конференції ООН зі зміни клімату, 11 листопада, активісти Can Action Network вручили сатиричні нагороди країнам-підписантам Паризької угоди, які не виконують її умов та блокують прогресивні кліматичні рішення. Екоклуб разом із активістами CANEECCA номінували росію, яка шантажує світ обмеженнями постачань нафти та газу, голосно нагадуючи про необхідність швидкого енергетичного переходу.  Окрім росії, антинагороду також отримали Єгипет, ОАЕ, США. 

“росія отримала відзнаку “Fossil of the Day”  за використання брудних коштів від продажу викопного палива для війни в Україні. Адже прибутки з продажу нафти та газу становлять 60%  російського бюджету. Після відмови низки країн світу від російських енергоносіїв, росія шукає альтернативні ринки, розширюючи обсяги збуту в Китаї, Індії та інших країнах”, – говорить координаторка проєктів Екоклубу Наталія Лушнікова. 

Серед інших причин, чому країна-агресорка отримала антинагороду, – вплив на глобальну енергетичну безпеку внаслідок відкритої війни проти України та збільшення видобутку викопних видів палива в інших країнах. Унаслідок повномасштабного вторгнення росія згенерувала понад 33 мільйони тонн викидів вуглекислого газу. 

росія продовжує атаки на енергетичну інфраструктуру України, що не є способом, за яким поступово потрібно відмовлятися від викопного палива, наголошує Наталія Лушнікова, координаторка проєктів Екоклубу. Вторгнення в Україну глобально впливає на енергетичну безпеку та призводить до збільшення експорту вугілля з Південної Африки, Австралії, Колумбії.  

“Викопне паливо породжує конфлікти, війни і є антитезою миру та стабільності”, – додає вона. 

США отримали відзнаку, приурочену до візиту Президента Джо Байдена на Конференцію. Аргументи активістів – нереалістичні плани з декарбонізації економіки країни, що планує втілювати американський уряд у партнерстві з бізнесменами. 

 “Єгипет двічі поспіль отримав антивідзнаку і досі активно пропагує використання газу як палива з найменшою кількістю викидів для перехідного періоду на відновлювані джерела енергії. ОАЕ відверто використовують власний павільйон для промоції газової індустрії, незважаючи на контекст кліматичної конференції”, – наголошує Наталія Холодова, координаторка проєктів Екоклубу. 

Fossil of the Day – подія, під час якої нагороджують країн-підписантів Паризької угоди, які не виконують її умов. Нагороди Fossil of the Day вперше були вручені на кліматичних переговорах у 1999 році в Бонні. Під час кліматичних переговорів члени Climate Action Network (CAN) голосують за країни, які роблять «все можливе», щоб заблокувати прогрес у переговорах або досягнення цілей Паризької угоди. 

Паризька угода – юридично оформлене зобов’язання для країн світу щодо скорочення викидів парникових газів. Її основна мета — стримати столітнє підвищення температури в межах 1,5 °C, зменшуючи викиди діоксиду вуглецю в атмосферу. 

Більше про нагородження читайте тут.

Стаття підготована у рамках проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Екоклуб» і вона за жодних обставин не може вважатися такою, що відображає позицію Європейського Союзу.