«Нічний дожор» – скільки електроенергії «з’їдає» холодильник. – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

«Нічний дожор» – скільки електроенергії «з’їдає» холодильник.

Сьогодні ми знову повернемося до теми енергозбереження в побуті. Ми вже говорили про кількість електроенергії, яка споживається під час приготування їжі в мультиварках в статті «Енергоефективність на плиті – шлях до енергозбереження лежить через кухню»  http://ecoclubrivne.org/eef-stove/ та про посудомийні машини «Водичка, водичка! Умий наші личка!» http://ecoclubrivne.org/save-water/.

А тепер поговоримо про прилад, який має 99% сімей – це холодильник. І це саме той прилад, який постійно ввімкнений в електромережу. Логічно подумати про те, як можна скоротити його енергоспоживання або хоча б зрозуміти скільки конкретно він реально споживає електрики.

Є декілька факторів від яких залежить реальне споживання електрики холодильником:

  • Клас енергозбереження.
  • Наповнення холодильника продуктами.
  • Температура продуктів з якою вони були поміщені в холодильник.
  • Місце розташування холодильника та його стан.

Для того, що б визначити кількість електроенергії яку споживають холодильники, що стоять на наших кухнях, ми знову скористалися чудовим приладом – вимірювачем енергоспоживання.

фото_2

Користуватися їм просто – вмикаєте прилад в розетку, обираєте одиниці виміру і вмикаєте в нього прилад – в нашому випадку холодильник.

Звісно, наше «дослідження» є суто побутовим: ми не враховували ні обсяг холодильника, ні його технічні характеристики, ні кількості і температури продуктів, які в ньому лежать. Але навіть це, відносні дані, показують відмінності між старими холодильниками та новими.

Назва холодильника Термін експлуатації Споживання електрики, кВт/год за добу
Атлант (однокамерний) 3 роки 0,380
Самсунг 3 роки 0,482
Занусі 5 років 0,608
Атлант 6 років 0,686
Норд 10 років 0,725
Самсунг 15 років 1,258
Снайге 18 років 0,875
Снайге більше 20 років 0,932

Для тих, кому цікаві більш «наукові» дані, пропоную ознайомитись із ґрунтовним порівнянням енергозберігаючих холодильників за індексом енергоефективності: http://energosberejenie.org/stati/obzor-samye-energosberegayushchie-kholodilniki

У випадку, якщо ви обираєте новий холодильник, то все просто – вибираємо той, клас енергоефективності якого вище.

Клас енергоефективності визначається так – експериментальним шляхом встановлюють  фактичну величину електроенергії, яку споживає прилад  і ділять її на нормативну величину, яка прораховується за складною формулою. Відповідно, чим цей коефіцієнт нижчий, тим енергоспоживання нижче і навпаки. Холодильників класівD, E, F та G зараз купити практично не можливо. Холодильники класів А+++, А++ та А+, зазвичай, коштують значно дорожче. Але, за можливістю, обирайте холодильник з найвищім класом енергоефективності адже ви вибираєте його на багато років і весь цей час він буде споживати електроенергію.

Scale

Ще декілька маленьких порад:

  • Ретельно подумайте, наскільки великий холодильник вам потрібно? Наскільки велика морозильна камера?
  • Зараз багато холодильників мають два компресори – один для морозильної камери, інший для холодильника. Його зручно, наприклад, розморожувати – можна відключити лише один. Але і споживають електрики вони більше, тому порахуйте чи дійсно вам необхідно два компресори.
  • Холодильники з системою No Frost також споживають електроенергії трохи більше, ніж інші.

фото_3

Але що ж робити, якщо ви вже маєте холодильник і змінювати його не плануєте? Є декілька простих правил, які дозволять вам трохи заощадити.

Розташування

– бажано не встановлювати холодильник у нішах або хоча б залишайте 10-20 см з усіх його сторін для вільного проходження повітря.

– не встановлюйте холодильник біля плити, духовки, бажано, що б впритул до нього не працювали мультиварки, хлібопічки та інші кухонні прилади які виділяють багато тепла.

– не встановлюйте холодильник поряд з батареями опалення.

– не встановлюйте холодильник там, де на нього буде потрапляти пряме сонячне проміння.

Нажаль, для того що б встановити холодильник правильно, у більшості наших кухонь, треба докласти немалих зусиль у плануванні але воно того варте.

Бажано, що б температура в приміщенні, де стоїть холодильник, температура була 18-20 градусів тепла, адже чим вища буде температура в приміщенні тим більше холодильник витрачати електрики на підтримання холоду. З цієї точки зору виграшним є, доволі популярне у нас, особливо у «хрущовках» встановлення холодильника у коридорі. Хоча це і не дуже зручно з огляду на ергономіку. Тому в цьому випадку треба ретельно зважити  всі «за та проти»

фото_4

Обслуговування холодильника

  • Регулярно очищуйте задню стінку холодильника від пилу і бруду. Напишіть нагадування в свій календар, наприклад, раз на півроку «Почистити холодильник» .
  • Якщо ваш холодильник потребує розморожування – не забувайте про це. Видаляйте кригу та сніг з морозилки. Так ви можете зекономити 10-15% електроенергії.
  • Відрегулюйте температуру в холодильнику. Можливо вам не потрібно, що б температура була занадто низькою. Пам’ятайте, і про те, що чим менше продуктів закладено в холодильник – тим на меншу позначку можна встановити температурний режим. Оптимальною вважають температуру 0-+5 градусів.

Користування холодильником

  • Не відкривайте дверцята холодильник для того, щоб замрійливо в нього подивитися. Ви ж, як правило, знаєте, які продукти в ньому лежать, тому думайте що з нього дістати до того, як відкрити його.
  • Намагайтесь діставати декілька продуктів за раз. Наприклад – відкрили холодильник і дістали масло, сир і ковбасу, а не все по окремості.
  • Не використовуйте холодильник для охолодження гарячої їжі. Каструля з гарячим супом змусить холодильник напружено працювати, до того ж температура всередині холодильника підвищиться на деякий час, якого може вистачити для того, що б якійсь інший продукт зіпсувався.
  • Розморожуйте продукти наперед. Наприклад ви знаєте, що зранку ви будите готувати котлети. Тому дістаньте фарш х морозилки ввечері і покладіть його у холодильник. Так фарш буде повільно розморожуватися, а холод не буде втрачатися, а буде охолоджувати холодильник. Що дозволить трошки зберегти енергії.

А загалом – кожен раз, коли відкривайте холодильник – думайте про природу!

Автор статті – Ольга Ляшук.