Запрошуємо на подію “На шляху до Конференції з відновлення України: Інвестування у відновлювану енергетику під керівництвом громади для зеленої та стійкої реконструкції України” – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Запрошуємо на подію “На шляху до Конференції з відновлення України: Інвестування у відновлювану енергетику під керівництвом громади для зеленої та стійкої реконструкції України”

Запрошуємо на подію “На шляху до Конференції з відновлення України: Інвестування у відновлювану енергетику під керівництвом громади для зеленої та стійкої реконструкції України”

Цілеспрямовані удари Росії по українській енергетичній системі привернули увагу до теми енергетичної стійкості та незалежності місцевих громад. Багато українських громад готові та щиро прагнуть рішень у сфері відновлюваної енергетики, які посилять їхню енергетичну безпеку та сталість. Основна перешкода для таких рішень – фінансова. Потрібні нові шляхи підтримки відновлюваної енергетики в українських громадах, але якими вони можуть бути?

Запрошуємо на дискусію, під час якої поговоримо про:

  • реалізовані або поточні проєкти та їхні економічні, енергетичні та гуманітарні результати;
  • нові шляхи підтримки ініціатив зі зберігання відновлюваної енергії в українських громадах під час війни;
  • потенціал громад бути надійними партнерами для інвестицій та співпраці з міжнародними фінансовими установами (МФУ) та приватними інвесторами.

Коли? 15 червня, 12:00 – 13:30.

Де? Онлайн, реєстрація тут: https://cutt.ly/UwelYcM2

Спікери:

– Павел Білек – старший консультант у Berlin Economics, де він консультує уряди з питань, пов’язаних з енергетикою, природними ресурсами та економікою розвитку, а також є заступником керівника проєкту Low Carbon Ukraine, в рамках якого працює над зеленою реконструкцією України. Раніше Павел також консультував Європейську комісію, Світовий банк, Міжнародне енергетичне агентство та АСЕАН, серед інших. Має ступінь бакалавра міжнародних відносин та історії Лондонської школи економіки та ступінь магістра з досліджень розвитку Кембриджського університету.

– Микола Боровець – голова Звягельської міської територіальної громади, який обіймає свій пост вже втретє. Він підтримує розвиток відновлюваної енергетики у Звягелі, де наразі планується створення довгострокової муніципальної програми впровадження відновлюваних джерел енергії. Крім того, за підтримки ГО “Екоклуб” у місцевій лікарні у 2022 році було встановлено сонячну станцію. В результаті місцева рада, побачивши переваги реального прикладу, виділила понад 130 000 фунтів стерлінгів на встановлення сонячних панелей на місцевій водоочисній станції.

– Олександр Лисенко очолює Сумську міську раду з 2014 року. Запорукою кліматичної нейтральності пан Лисенко визначив важливість розширення використання відновлюваних джерел енергії. Наразі громада розробляє стратегічний документ – План дій сталого енергетичного розвитку і клімату до 2050 року. У співпраці з громадською організацією “Екоклуб” у 2023 році планується встановлення сонячної станції на одній з міських лікарень, а також на оранжереї місцевого ботанічного саду, що входить до складу природно-заповідного фонду.

– Андрій Мартинюк – виконавчий директор ГО “Екоклуб”, інженер-еколог за освітою. Він очолює “Екоклуб” останні 17 років, протягом яких організація спільно з громадами готує як індивідуальні рішення для підтримки заходів з енергоефективності в громадах, так і плани дій на десятиліття вперед. Андрій є автором публікацій про кліматичне управління в українських громадах та бере участь у громадському плануванні зеленої післявоєнної відбудови України. 

Модератор:

– Люк Купер – доцент, науковий співробітник Групи дослідження конфліктів та громадянськості при LSE IDEAS – аналітичному центрі зовнішньої політики LSE, а також директор програми PeaceRep в Україні, практикоорієнтованої дослідницької програми, метою якої є надання даних, доказів та аналізу на підтримку демократичних інститутів та територіальної цілісності України. Він є автором книги “Ринкова економіка в умовах тотальної війни? Оцінка економічних ризиків для українських військових зусиль” (LSE, 2022) та “Авторитарне зараження: Глобальна загроза демократії” (Bristol University Press, 2021).

Подія відбувається у межах проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.