На проммайданчику 4-го енергоблоку РАЕС завершено будiвельнi роботи. – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

На проммайданчику 4-го енергоблоку РАЕС завершено будiвельнi роботи.

Київ. 11 березня. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На проммайданчику, об’єктах автоматизованої системи контролю радiацiйної обстановки, у зонах спостереження 4-го енергоблоку Рiвненської атомної станцiї (РАЕС) завершено будiвельнi роботи.

Про це агентству “Iнтерфакс-Україна” повiдомили в управлiннi iнформацiї та зв’язкiв з громадськiстю станцiї. До пуску енергоблоку на зазначених об’єктах планується встановити обладнання вартiстю 30 млн. грн. Випробування захисної оболонки реактора на щiльнiсть i герметичнiсть планується провести наступного тижня. Управлiння iнформацiї та зв’язкiв з громадськiстю РАЕС також повiдомляє, що завантаження ядерного палива в реактор намiчене на липень поточного року, а фiзичний пуск – на кiнець серпня. До фiзичного пуску енергоблоку в експлуатацiю ще необхiдно ввести 22 з 66 об’єктiв пускового комплексу.

Нинi на об’єктах працює бiльш як 2 тис. осiб.

Як повiдомлялося, введення 4-го енергоблоку РАЕС у промислову експлуатацiю заплановано на четвертий квартал поточного року.

В Українi експлуатується 4 АЕС з 13 атомними енергоблоками загальною встановленою потужнiстю 11835 МВт. Експлуатацiю енергоблокiв здiйснює нацiональна атомна енергогенеруюча компанiя “Енергоатом”.