Наталія Копил – начальниця відділу енергоменеджменту, енергоефективності та інвестицій виконавчого комітету Пологівської міської ради. Із березня 2022 року Пологівська громада (Запорізька область) тимчасово окупована військами ворога. Тож зараз Наталія продовжує виконувати обов’язки на підконтрольній Україні території. Вона – одна з учасниць фінансової підтримки енергоменеджерам, яку надав Екоклуб у розмірі 100 євро (у гривневому еквіваленті).
До відкритої війни Наталія разом із колегами працювала над енергонезалежністю громади, впровадженням низки проєктів та програм. Над чим зараз працює відділ енергоменеджменту Пологівської міськради та яким бачить майбутнє громади Наталія Копил?
До початку повномасштабного вторгнення росії Пологівська громада була однією з найпотужніших громад Запорізької області, займала перші місця у рейтингах серед інших з такою ж кількістю жителів, стверджує Наталія:
«Ще до відкритої війни прийняли План дій сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК) до 2030 року міста Пологи. Після завершення процесу децентралізації утворили Пологівську міську територіальну громаду. До її складу увійшли 23 населені пункти. У зв’язку з децентралізацією планували оновити ПДСЕРК».
Серед досягнень у громаді – впровадження онлайн-системи енергомоніторингу. Вона охоплює 78 об’єктів комунальної сфери. На початку 2022 року до системи також додали підприємства житлово-комунального господарства. Також у громаді провели повну інвентаризацію та порівняльний аналіз об’єктів комунальної сфери. Згодом визначили низку об’єктів для впровадження першочергових енергоефективних заходів. До відкритого вторгення росії щорічно у громаді проводили Дні сталої енергії.
«Оскільки з березня громада тимчасово окупована, була вимушена переїхати на підконтрольну Україні територію. Зараз продовжую працювати у складі виконавчого комітету Пологівської міської ради на посаді начальниці відділу енергоменеджменту, енергоефективності та інвестицій».
Наталія каже, що зараз апарат міськради передусім працює над забезпеченням потреб людей, які покинули свої домівки:
«Переважна більшість наших громадян тимчасово оселилися у Запоріжжі. При Пологівській міській раді створили гуманітарний штаб».
Нині Наталія разом із колегами також працюють з програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) та у проєкті «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні». В Україні його впроваджує компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».
«Після Перемоги передусім планую оновити стратегічні документи громади. Війна показала, що об’єкти критичної інфраструктури необхідно забезпечувати альтернативними видами енергії. Майбутнє деокупованої Пологівської громади – це повна незалежність від викопного палива».
Нагадаємо, що Екоклуб, завдяки інформаційній підтримці енергетичної агенції Energie- und Umweltzentrum Allgäu gemeinnützige GmbH, Klaus Hoppe Consulting та інших колег, має можливість підтримати енергоменеджерів/-ок українських громад, які перебувають у зоні запеклих бойових дій, на окупованих територіях чи в містах, які постраждали від ракетно-бомбових ударів агресора.
Якщо Ви бажаєте скористатися пропозицією Екоклубу або ж знаєте, кому вона буде цінною, заповніть чи поділіться цією короткою анкетою.
Ми продовжуємо збирати допомогу і будемо дуже вдячні за будь-які ваші пожертви
Гривня – 5375 4141 3429 4239
Євро (для перерахування з-за кордону)
Реквізити SEPA Account number (IBAN): GB86CLJU00997180391005
BIC: CLJUGB21
Account Holder Name: SAKALIUK DMYTRO
TIN (Taxpayer Identification Number): 3191909159
Bank: Clear Junction Limited
Bank address: 15 Kingsway, London WC2B 6UN
Призначення платежу обов’язково: “Підтримка енергоменеджер/Support energy managers”.
Стаття написана у межах проєкту «Розбудова екофеміністичного руху» за підтримки WECF International.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам цього дослідження і не обов’язково відображають погляди “WECF International”. Відповідальність за зміст документа несе виключно ГО “Екоклуб”.