Екоклуб вимагає амбітного внеску України до Паризької угоди – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Екоклуб вимагає амбітного внеску України до Паризької угоди

Екоклуб вимагає амбітного внеску України до Паризької угоди

Екоклуб та Українська кліматична мережа (УКМ) закликають Кабмін схвалити Другий Національно визначений внесок України до Паризької угоди із ціллю скоротити викиди парникових газів на 65 % від рівня викидів 1990 року до 2030 року. Національно визначений внесок до Паризької угоди (НВВ) – це документ, у якому країна-підписант цієї угоди декларує, наскільки зобов’язується скоротити викиди парникових газів на наступні 5 років, аби запобігти підвищенню глобальної температури.

Вчені підрахували, що у разі зростання глобальної середньої температури на 2 градуси за Цельсієм більше доіндустріального рівня, почнуться глобальні невідворотні зміни в довкіллі: підвищення рівня моря, екстремальні хвилі холоду та спеки, посухи, урагани тощо. Це загрожуватиме існуванню людства та інших живих організмів: змінюватимуться кліматичні зони, що провокуватиме екстремальні погодні явища, відсутність достатньої кількості питної води і їжі, зростання кількості кліматичних біженців.


Коментар Екоклубу

Екоклуб та УКМ підтримують ціль, що призводитиме до реального скорочення викидів парникових газів. Оскільки без участі України в декарбонізації світової економіки стримати кліматичну катастрофу не можливо. 

Ми підтримуємо заклики вчених, відмовитися від вугільної генерації для виробництва енергії задля зниження обсягу викидів парникових газів. Це також сприятиме покращенню якості повітря, довкілля та здоров’я населення. 

Згідно з дослідженням, проведеним Інститутом економіки та прогнозування НАНУ в 2017 році, Україна має спроможність та потенціал до 2050 року перейти на майже 100 % відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Проте існує велике лоббі вугільної галузі, яке дискредитує такий перехід. Окрім внеску у кліматичну кризу і погіршення здоров’я людей внаслідок забруднення повітря, вугільна галузь має дотації з бюджету, тож це ще одна причина, чому необхідно від неї відмовитись. Важливо, щоб на законодавчому рівні був закріплений курс на декарбонізацію економіки та зобов’язання впроваджувати заходи по скороченню викидів парникових газів.   Щоб це відбулося, необхідне залучення бізнесу та кожного(ї) з нас. Екоклуб вважає, що наступний НВВ, який Україна подаватиме через 5 років, повинен мати набагато амбітнішу ціль по скороченню викидів парникових газів. Україна має великий потенціал у скороченні викидів в енергетичному, транспортному та житлово-комунальному секторах, замінювати викопне паливо на ВДЕ, утеплювати будівлі, розвивати екологічний транспорт. При підготовці наступного НВВ критично важливо залучати громади: без активної залученості людей на місцях, реалізація найбільш продуманих планів неможлива, – розповіла голова Ради УКМ та працівниця Екоклубу Оксана Мар’юк.

Ця стаття видана в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи  рекомендації належать авторам цієї статті і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст статті несе виключно ГО “Екоклуб”.