Довкілля, антикорупція, гендерна рівність: конкурс для громадських організацій – друга хвиля – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Довкілля, антикорупція, гендерна рівність: конкурс для громадських організацій – друга хвиля

Довкілля, антикорупція, гендерна рівність: конкурс для громадських організацій – друга хвиля

Запрошуємо до участі у проєкті “Голос громади і вплив на реформи” українські організації громадянського суспільства (ОГС) та коаліції , що:

 • до лютого 2022 працювали у сферах гендерної рівності, протидії корупції й захисту довкілля та зацікавлені у продовженні цієї роботи у майбутньому або ведуть її зараз; 
 • бажають посилити свою сталість за допомогою інструментів адвокації, комунікації, організаційного менеджменту та фандрайзингу з урахуванням нових викликів через війну в країні.

21 кращих заявників отримають навчання*, після чого  8 із них (за наслідками другого етапу відбору) – до 6 000 євро для фінансування власних проєктів та менторський супровід.

ПРО ПРОЄКТ 

Метою проєкту “Голос громади і вплив на реформи” є підвищення спроможності українських ОГС та коаліцій планувати та реалізовувати адвокаційні кампанії, ефективно комунікувати свої цілі та управляти організаціями. Діяльність проєкту буде спрямована на допомогу організаціям у ситуації військового стану та нових викликів, що з ним пов’язані. Організації та коаліції зможуть підвищити свою власну сталість через навчання, менторський супровід та фінансову підтримку роботи. Окремо буде надано можливість отримати доступ до надзвичайного фонду, запровадженого в рамках проєкту, та інформацію про інші джерела фінансування.

         Завдання проєкту:

 1. Зміцнити комунікаційний та адвокаційний потенціал організацій громадянського суспільства, що працюють з викликами у визначених вище трьох сферах, базу прихильників, фінансову сталість та якість управління, що дозволить продовжити працювати в умовах війни в країні.
 2. Посилити використання стратегій впливу на політики місцевих та національних органів влади, застосовуючи міжнародні та національні стандарти, процедури та ситуативні тактики громадянського суспільства.
 3. Збільшити оперативну захищеність громадянського суспільства та його сталість. 

Організатор: Нідерландський Гельсінський комітет за підтримки Європейської комісії у рамках програми “Стратегічне партнерство для розвитку потенціалу організацій громадянського суспільства у Східному партнерстві”.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ

Для участі у конкурсному відборі необхідно:

 • мати ідею адвокаційної кампанії або проєкту;
 • завантажити та заповнити форму заявки;
 • надіслати заявку в електронному вигляді до 23:59, 13 липня 2022 року на адресу HRD@nhc.nl та hrdprogramme.nhc@protonmail.com     

До конкурсної оцінки будуть допущені ОГС, котрі: 

 • працюють у сферах гендерної рівності, протидії корупції й захисту довкілля. Заявки від організацій, що працюють з іншими темами, розглядатися не будуть;
 • мають офіційну реєстрацію як ОГС в Україні;
 • мали щонайменше 2-х осіб, які постійно працювали в організації, станом на лютий 2022 року; 
 • не мають у штаті чи керівних органах представників організаторів конкурсу, їхніх близьких родичів та осіб, які готували положення конкурсу;
 • заповнили усі обов’язкові поля заявки та дотрималися термінів її подачі;
 • підписали та надіслали декларацію заявника та усі вказані в заявці додатки.  

ОЦІНЮВАННЯ 

Критерії, за якими будуть оцінені заявки: 

 • наявність в організації онлайн-ресурсів (сайту, сторінок у соцмережах) – 5 % від загальної оцінки;
 • реалістичність та інноваційність проєктної ідеї – 30 % від загальної оцінки;
 • релевантність навчальних потреб персоналу ОГС цілям проєкту – 20 % від загальної оцінки;
 • мотивація участі в проєкті – 20 % від загальної оцінки;
 • спроможність реалізувати проєкт – 25 % від загальної оцінки.  

Усі ОГС , які набрали не менше 60 %, формують загальний рейтинг. Кожна ОГС у загальному рейтингу також має позначку щодо приналежності до тематичного напрямку (відповідно до вказаного у заявці). Переможцями відбору будуть по сім ОГС з найвищими оцінками у кожному тематичному напрямку:  гендерна рівність, протидія корупції й захист довкілля. 

Якщо до рейтингу потрапляє менш ніж 7 ОГС по будь-якому з трьох тематичних напрямків, на вакантне місце обирається ОГС з максимальною оцінкою серед усіх інших тематичних напрямів, що не увійшла до переможців по своєму тематичному напрямку. 

Коаліції громадських організацій матимуть перевагу серед інших заявників.

ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВІДБОРУ 

Результати конкурсного відбору будуть повідомлені не пізніше 20 липня 2022 року на електронні пошти, вказані у заявках.

*ПРО НАВЧАННЯ ВІДІБРАНИХ УЧАСНИКІВ 

Навчання відбудуться у он-лайн форматі: 10 майстерень по 3 години у 2-х групах, склад яких буде формуватися тематично та включати спільні заходи для всіх відібраних організацій. Період проведення навчання липень – вересень 2022.  Кожна з організацій делегує мінімум 2-х представників/ць (можуть змінюватися залежно від теми навчань та можуть включати зокрема голову організації, бухгалтера/ку, комунікаційного/ну менеджера/ку, адвокаційного/ну менеджера/ку, юриста/ку). Передбачено заходи для команд організацій та окремих відповідальних осіб. Детальна інформація (графік проведення, посилання, програма) буде надіслана відібраним ОГС. 

Теми, які будуть розглянуті під час навчань:

Адвокація (визначення адвокації та її місце в роботі організації, схема адвокаційної кампанії, інструменти місцевої демократії, критерії успішності кампанії та кращі практики, розробка власної кампанії).

Комунікація (бренд організації, цілі комунікаційних кампаній, зовнішні та внутрішні комунікації, написання комунікаційної стратегії, SMM, залучення прихильників і волонтерів, робота зі ЗМІ, принципи інформаційної гігієни, етика висвітлення життя людини в умовах війни).

 Проєктний менеджмент (кризовий менеджмент, організація роботи он-лайн, побудова команди та підтримка зв’язків, самооцінка організації, робота з ризиками, фандрайзінг та краудфандінг, правові засади роботи в сучасних умовах).

На впровадження проєктних ідей 8 переможців другого етапу відбору матимуть до 6 місяців. Проєкти мають закінчитися до 30.04.2023.  

КОНТАКТИ

Якщо у Вас виникли запитання про конкурс, надсилайте їх на електронну адресу  HRD@nhc.nl та hrdprogramme.nhc@protonmail.com 

Запитання, отримані після 8 липня 2022 року, залишаться без розгляду.

 ДОВІДКОВО

Нідерландський Гельсінський комітет (НГК) – це неприбуткова, неурядова організація, розташована у Гаазі. Місія НГК полягає у розбудові та забезпеченні правосуддя й дотримання міжнародних правозахисних договорів в рамках країн – членів ОБСЄ. НГК, створена у 1987 році, представляє голландське громадянське суспільство у Гельсінському процесі, слідуючи прикладу братських Гельсінських комітетів з усієї території Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Своєю роботою організація робить внесок у ширші міжнародні завдання, такі як Цілі сталого розвитку ООН. Нині визнана однією з ключових неурядових організацій, які сприяють діалогу та співпраці серед акторів у сферах верховенства права та прав людини.