Партнери Екоклубу: на каву до “KavaSutra” – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Партнери Екоклубу: на каву до “KavaSutra”

Партнери Екоклубу: на каву до “KavaSutra”

“Кавасутра” кав’ярня, що знаходиться на вулиці Пересопницькій, 8 у Рівному. Це місце, де можна випити якісної кави та спробувати незвичні напої – матчу та масалу. У закладі сортують відходи і є баки для використаного посуду. Для відвідувачів діють знижки, якщо замовляти напій “з собою” у власній чашці.

Історія створення “Кавасутри”: від ідеї до втілення

За словами Ольги Корсюк, відкриття кав’ярні з якісними напоями у рідному місті було її мрією. Мрія переросла у перші кроки до створення такого закладу: власниця власноруч зробила ремонт у приміщенні. Коли ж “Кавасутра” вперше відчинила свої двері для відвідувачів, як стверджує Ольга, заклад був одним із небагатьох у Рівному, де почали варили якісну каву:

Людям, у яких я вчилася, заявляла, що ми хочемо варити найкращу каву в Рівному, – розповіла Ольга Корсюк.

Якість кави – пріоритет закладу, тож замовляють її у львівських обсмажувальників – “Палярні Чехович”:

Вони є учасниками багатьох чемпіонатів та займали призові місця. Найкращим свідченням якості наших напоїв є те, що ми працюємо вже п’ятий рік, постійні клієнти досі з нами.

«Найменша кав’ярня міста з найбільшим серцем» – так відгукуються про заклад його відвідувачі. Тут можна не лише випити кави, а й відвідати майстер-класи, що час від часу проводять у дворі поблизу, взяти книгу з міні-бібліотеки та пограти у настільні ігри.

У слові KavaSutra я транслюю кавову мудрість: ми пропонуємо нашим клієнтам продукт, який захочеться знову, – розповіла Ольга.

Що випити у “Кавасутрі”?

Окрім еспресо, у закладі також можна замовити напої на його основі лате, капучино, раф, флет-вайт.

Здорове меню – ще один пріоритет Кавасутри. Надмірне вживання цукру негативно впливає на організм людини. Експерти радять обмежуватися однією чайною ложкою на добу. Тож Ользі важливо було запровадити у закладі здорове меню.

Фото: Кавасутра

У нас майже все без цукру. Маємо класичні та якісні напої, а також авторські, що притаманні хорошим кав’ярням, розповіла Ольга.

Родзинка закладу – лате із солоною карамеллю. Замість сиропу у напій додають справжню солону карамель, що самі готують для кав’ярні.

Серед незвичних напоїв – матча та масала. Матча – це японський дрібно перетертий зелений чай. Готують його з додаванням молока. Матча та кава мають однакову кількість кофеїну. Цей напій прискорює обмін речовин та сприяє швидшому спалюванню жирів. Масала – це традиційний індійський напій, його готують на основі чорного чаю та суміші індійських спецій і трав.

Окрім кави та чаїв, у закладі також можна випити гарячий шоколад.

Сортування сміття та екосвідомість

Кав’ярня “to go” (у перекладі “із собою”) – це місце, де у великих обсягах використовують пластикові та паперові стакани, соломинки та кришки для напоїв. Розуміючи це, Ользі було важливо зменшити використання такого посуду. Так з’явилася ідея знижок для відвідувачів, які купують напої у власних чашках, – 2 гривні на кожну позицію у меню. У “Кавасутрі” не знайдеш соломинок з пластику: тут використовують очеретяні, що є безпечними для людей та довкілля:

Ми не відразу почали це робити. Коли працюєш, починаєш задумуватися про свою відповідальність. Оскільки ми “to go”, то продукуємо багато використаних стаканів. Для мене було викликом зробити цей екологічний слід меншим і стимулювати до цього людей, зазначила Ольга.

У кав’ярні є також контейнери для сортування сміття. Опісля використаний відсортований посуд відправляють на громадську сортувальну станцію “Екологічні”, що у Рівному. Також співпрацюють із станцією сортування сміття у Києві – “Зеленим птахом”:

Я вважаю, що ми поклали початок дуже багатьом хорошим речам. Ми перші почали сортувати сміття у закладі. Тоді це було дуже революційно і більшість інших кав’ярень просто боялися це робити.

Фото: Кавасутра

Знижки для членів Екоклубу

Для членів Екоклубу у “Кавасутрі” діє накопичувальна система лояльності – 10% від вартості кави відвідувачі отримують на власний рахунок.

Ми любимо підтримувати однодумців і залюбки оточуємо себе ними, створюємо на нашій території певне дружнє середовище. Екоклуб – якраз такий, – додала Ольга.

До членства в Екоклубі можна приєднатися за цим покликанням. 

Ця стаття видана в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи  рекомендації належать авторам цієї статті і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст статті несе виключно ГО “Екоклуб”.