Штучні квіти – отрута для довкілля і людей – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Штучні квіти – отрута для довкілля і людей

Штучні квіти – отрута для довкілля і людей

Екоклуб закликає членів, прихильників організації та усіх небайдужих до стану довкілля відмовитися від пластикових букетів, які приносять у поминальні дні на кладовища.

Придбання таких квітів є марнотратством і недбальством, адже вони шкідливі як для довкілля, так передусім для здоров’я людей. Після того, як такі букети втрачають свій вигляд, позбутися їх без шкоди для довкілля неможливо або вкрай складно. Переробці вони не підлягають, оскільки складно встановити, з якого виду пластику вони виготовлені, окрім того, часто важко роз’єднати на окремі елементи (папір, тканина, пластик, дроти, запаяні в пластик).

Саме тому найчастіше вони потрапляють на смітник, де продовжують забруднювати ґрунт, ґрунтові води. Або ж люди їх спалюють, через що в повітря потрапляють токсичні речовини, серед яких важкі метали, діоксини, що призводять до численних хвороб, зокрема й онкологічних.

Шкідливий також процес виробництва штучних квітів, оскільки матеріалом для виготовлення слугують нафтопродукти. Яскравих барв вони набувають завдяки аніліновим фарбам, що є токсичними.

Альтернативою є покладання на могили живих квітів або ж вінків із сухоцвітів, що через певний час перегнивають, на відміну від штучної пластмаси, що буде розкладатися 100 і більше років. Втім, не варто забувати, що вирощення квітів у промислових масштабах також завдає шкоди дов­кіллю (рослини обробляють хімічними речовинами та добривами). Тому варто зупинити вибір на місцевих квітах.

А найкраще – висаджувати рослини: це і краще для довкілля, і естетичніше, і відповідає українським традиціям вшанування. Барвінок, іриси, братики, нарциси – правильно підібрані насадження можуть цвісти цілу весну та літо.

Бережіть довкілля від зайвого пластику!

Як зробити свій побут більш дружнім до довкілля у порадах Екоклубу:

Чим менше тим краще – кульочки, пакетики та торбочки

Чистота в будинку без шкоди для природи

Купа сміття чи компостна яма?

 

Ця стаття видана в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи  рекомендації належать авторам цієї статті і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст статті несе виключно ГО “Екоклуб”.