Компенсація тарифу за тепло з міського бюджету Рівного — шлях до занепаду – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Компенсація тарифу за тепло з міського бюджету Рівного — шлях до занепаду

Компенсація тарифу за тепло з міського бюджету Рівного — шлях до занепаду

21 жовтня на сесії Рівненської міської ради депутати постановили просити виконком про зменшення тарифів на тепло для мешканців Рівного. Пропонується зменшити вартість з 2 725 грн за гігакалорію до 2 375, 45 грн, а  різницю компенсувати коштами з міського бюджету. 

Громадська організація “Екоклуб” категорично проти такого рішення: компенсація з міського бюджету призведе до деградації міської інфраструктури, додаткових надходжень платників податків до приватної структури. Як наслідок – це гальмуватиме розвиток міста та зменшуватиме його бюджет. Натомість потрібно розвивати енергоефективність, утеплювати будівлі та впроваджувати заходи з енергозбереження. Крім економії, це додає комфорту приміщенням, а міському бюджету додаткові надходження та створення нових робочих місць.

Якщо таким чином будуть передані наші податки приватному підприємству –  це найгірше, що можна зробити у цій ситуації. Ці гроші не йдуть на розвиток міста, вони йдуть на консервацію тренду на деградацію, який ми зараз успішно спостерігаємо. Відтак, це посилає неправильні стимули споживачам тепла, які просто не зацікавлені вкладати гроші у своє помешкання,говорить виконавчий директор ГО “Екоклуб” Андрій Мартинюк.

Щоб цього не сталося, місто повинно заохочувати людей брати участь у програмі від Фонду енергоефективності, в рамках якої надають гранти на впровадження енергоефективних заходів у будинку. Таким чином, люди матимуть економічний стимул, щоб інвестувати в утеплення свого житла. 

Окрім того, у Рівному діє міська програма “Муніципальна програма сталого розвитку”, з якої можна отримати додаткову компенсацію за впровадження енергоефективних заходів – 30% від вартості виконаних робіт:

Рівненські ОСББ вже звикли до цієї програми, вона користується попитом. Із року в рік все більше ОСББ подають свої заявки та беруть участь. Програма передбачає не лише заходи з енергоефективності, а й усі заходи щодо поточних ремонтів, ремонтів водопроводу, мереж холодної води, каналізації, інженерних робіт, електрики. Велику частку займає співфінансування по ліфтах – 80/20, та протипожежні заходи, – зазначає регіональний представник Фонду енергоефективності Михайло Лук’яник. 

Андрій Мартинюк також наголошує на механізмах підтримки малозабезпечених людей, що вже сьогодні можна запровадити у Рівному:

Якщо зараз видатки на комунальні послуги перевищують 15% сукупного сімейного доходу, уряд компенсує їм те, що перевищує їхній бюджет. Не потрібно придумувати ніяких нових механізмів: потрібно доплачувати тим, хто отримує субсидії, додаткові гроші. Це буде набагато менше, ніж 260 мільйонів: кошти будуть використані набагато ефективніше  і закладуть основу для відновлення центрального теплопостачання, для модернізації інфраструктури та утеплення будинків. Місто повинне давати гроші малозабезпеченим людям, а не компанії з мільярдними оборотами.

Екоклуб радо відповість на будь-які запитання та проконсультує співвласників багатоквартирних будинків щодо участі у програмах на компенсацію заходів з енергоефективності.

Контакти:

Інна Мулявка, прессекретарка Екоклубу,

Тел: +38 (067) 363 40 97

E-mail: office@ecoclubrivne.org

*Головне фото: Рівненська міська рада.