Семінари з енергоефективності для Житомира – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Семінари з енергоефективності для Житомира

Житомир щойно оголосив про перехід на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року та вже активно працює. Підвищення енергоефективності будівель – перший крок до економічного зростання та енергонезалежності міста. Як заощаджувати енергію та гроші, зберігати довкілля та жити в комфорті житомиряни дізнавалися на семінарах Екоклубу.

2-3 липня на запрошення Житомирської міської ради експерти Екоклубу з енергоефективності провели навчальні сесії для представників бюджетних закладів та голів ОСББ*.

Під час семінару голови ОСББ отримали інструменти з оцінки потенціалу енергоефективних заходів та вперше їх застосували, використовуючи дані власних будинків. Порівняння та обговорення отриманих оцінок дозволило визначити  та обговорити, які енергоефективні заходи слід впроваджувати у будинках першочергово, які з них мають швидку окупність, та вказало на важливість енергомоніторингу.

Адже, наприклад, велика частина багатоповерхівок у Житомирі досі не обладнані тепловими лічильниками. Експерти пояснили, що лічильники – найкращий стимул економії енергії. Вони дозволяють сплачувати лише за фактично спожиту теплову енергію, а не за втрати у теплотрасах. Без чіткого обліку енергоспоживання планувати заходи з енергозбереження вкрай складно.

Учасники заходу також отримали інформацію про наявні кредитні програми типу IQ energy, Фонд енергоефективності. За допомоги програм усі зацікавлені можуть скористатися позиками на проведення утеплення, заміну вікон, дверей, обладнання, встановлення індивідуальних теплових пунктів.

Цікаво: Величина квартплату у ОСББ Житомира досягає 7 грн/м2 (у Рівному ≈ 3 грн/м2). Вища квартплата дозволяє накопичувати кошти на впровадження заходів з енергозбереження у будинку.

Разом із представниками бюджетних закладів говорили про важливість стимулювання працівників за досягнення економії. Усі погодилися, що зекономлені завдяки енергоефективним заходам гроші повинні залишатися у бюджеті закладів та йти на їхній розвиток – це і є найкраща мотивація. На сьогодні Житомирська міська рада розробляє положення про такі технічні та матеріальні стимули. Тому напрацьовані результати дискусії будуть надані Екоклубом для чиновників у вигляді рекомендацій.    

Цікаво: Найбільше енергоресурсів у Житомирі споживають заклади, котрі мають басейни. Найменше – ті, що були утеплені.

“В умовах децентралізації міста отримують все більше нових можливостей та ресурсів для розвитку, зокрема в енергоефективності, – коментує Дмитро Сакалюк з Екоклубу. – Важливо інформувати їх про ці можливості, розповідати про інструменти ефективного енергоменеджменту, показувати на практиці передові європейські практики, які вже успішно працюють в Україні: енергосервісні контракти, револьверні фонди. Лише за ініціативи громадян та місцевих органів самоврядування зможемо наповну використати той потенціал енергоефективності, котрим володіємо, досягти енергонезалежності та комфортного мікроклімату у містах”.

*ОСББ – неприбуткова юридична особа, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.

Контакти:

Інна Мулявка, прес-секретарка ГО “Екоклуб”,

Тел.: 0673634097,

Ел.пошта: press@ecoclubrivne.org