Не купуй первоцвіти – нехай діти побачать їх не лише у книжках! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Не купуй первоцвіти – нехай діти побачать їх не лише у книжках!

З першими проявами весняного тепла у Рівному розпочався продаж первоцвітів, зокрема підсніжників (найчастіше) та цикламен.

У центрі міста за якихось 15-20 гривень ви можете вільно придбати букетики, і це попри те, що рослини занесені до Червоної книги України, а їх продаж прямо забороняється українським законодавством!

З кожним роком кількість перших весняних квітів у лісах все зменшується. Адже при неправильному зборі пошкоджені цибулинки рослин не поновлюються, що призводить до втрати цілих їх популяцій. Чи варте кількаденне милування підсніжниками непоправних збитків довкіллю? Ні!

#Екоклуб закликає усіх небайдужих рівнян не зривати, не купувати та не продавати первоцвітів!

Що можете зробити ви, аби врятувати підсніжники від браконьєрів:

1. Не продавайте. Продаж карається законом у вигляді штрафів та стягнення збитків за статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. Не купуйте. Розкажіть друзям-рідним-знайомим про шкоду від продажу первоцвітів, рослини перебувають на грані знищення. Їх купівля також карається законом: ст. 88-1 Адміністративного Кодексу України – торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України.

3. Викликайте поліцію, коли бачите точки продажу. За можливості, дочекайтеся приїзду патрульних та проконтролюйте складення протоколу про адміністративне порушення! Наполягайте на конфіскації рослин та доставлення продавців до екоінспеції.

Часто продавці маніпулюють тим, що мають дозвіл на продаж, що квіти ніби-то вирощені в домашніх умовах або ж не належать до червонокнижних. Пам’ятайте, усі види підсніжників занесені до Червоної книги, і немає різниці, де вони вирощені – збут рослин заборонено!

Також закликаємо Патрульна поліція Рівного бути проактивними та гостро реагувати на незаконний продаж підсніжників. Зберегти природу для наступних поколінь ми зможемо лише разом! І ваша позиція може бути вирішальною!