3 березня – Всесвітній день дикої природи! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

3 березня – Всесвітній день дикої природи!

Природа є цінністю сама по собі, навіть якщо не несе жодних матеріальних благ для людини, та повинна бути непорушною!

Пташечка на фото – Очеретянка прудка (Acrocephalus paludicola). Ще 40-50 років тому тому в Україні оселялось в 4-5 разів більше цих птахів, аніж тепер. Загальна чисельність зараз оцінюється в 3,5-4,1 тис. самців. А все через втручання людини у природні процеси болотних систем (наприклад, висушування), що порушує їх гідрологічний режим. Включено до Червоної книги України (1994, 2009), Боннської (Додатки І та ІІ) та Бернської (Додаток ІІ) конвенцій.

Очеретянку прудку можна побачити і на Рівненщині – у заказнику загальнодержавного значення “Острівський”, що на півночі області. Сьогодні, як і решта рідкісних видів птахів, рослин та тварин, перебуває в небезпеці, адже в заказнику споруджено (!) відпочинкову базу! http://charivne.info/…/na-rivnenshchyni-u-zapovidnyku-deput…
Тут можна не тільки відпочити, а й рибалити чи вільно зайнятися мисливством за відповідні кошти. Така діяльність є протизаконною і тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

 

Гідрологічний_заказник_Острівський._Озеро_Середнє
На тереторії заказника загальнодержавного значення “Острівський”  розсташований комплекс трьох озер – Велике (площею 96 га), Середнє (12 га) та Хоромне (40 га). З рідкісних рослин тут трапляються діфазіаструм Зейлера, верба лапландська, осока багнова, осока тонкокореневищна, а також любка дволиста, росичка проміжна і плаун колючий .Ця унікальна місцевість славиться найдовшою у Європі діючою вузькоколійною дорогою “Антонівка-Зарічне”, яка сягає 106 кілометрів.

 

Долучайтесь до збереження дикої природи – приєднуйтесь до Екоклубу – ставайте членом, волонтером організації: http://ecoclubrivne.org/join_us/Разом зможемо більше!