За цей період його учасниками було встановлено понад 50 сонячних колекторів для нагріву води у різних куточках України. Сонячні водонагрівачі були встановлені у приватних господарствах, школах, садочках. Своїми здобутками у розвитку сонячної енергетики на завершальній конференції проекту поділилися також учасники із Грузії, Вірменії, Молдови та Німеччини.
18 листопада у Києві відбулася міжнародна конференція «Обмін досвідом формування політики й практики країн Східної Європи та Європейського Союзу». Українські та закордонні експерти поділилися досвідом впровадження проекту та його результатами у своїх країнах. Координаторка “Увімкни сонце – живи комфортно!” від Екоклубу Оксана Майборода презентувала історії успіху українських учасників та представила рекомендації для впровадження енергоефективності та відновлюваних джерел в Україні.
Ознайомитися з презентацією (укр).
Ознайомитися з презентацією (англ.)
«Нам вдалося зруйнувати стереотипи та довести людям, що відновлювані технології та утеплення будинку– це недорого і доступно, – коментує координаторка проекту в Екоклубі Оксана Майборода. – У рамках щорічних інформаційних турів ми показали мешканцям 35 міст, як гріє воду і з чого складається сонячний колектор. Під час наших заходів траплялися й випадкові приємні зустрічі, коли приходили люди, які, скориставшись нашою порадою, за інструкцією самі встановили собі сонячні колектори”.
Почату справу з популяризації сонячної енергетики природоохорониця планує продовжити у рамках нового проекту – соціального підприємства GoSolarUA. Презентація ініціативи GoSolarUA.
Відеосюжет з прес-конференції.
Проект здійснювався за фінансової підтримки Європейського Союзу та виконувався Міжнародною мережею жіночих організацій «Жінки в Європі за спільне майбутнє» (WECF) разом з партнерами в Україні: Національним екологічним центром України, Татарбунарською районною громадською екологічною організацією «Відродження» та Міською молодіжною громадською організацією «Екоклуб», м. Рівне.