Громадськість на Stockholm+50 вимагає відмови від викопного палива – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Громадськість на Stockholm+50 вимагає відмови від викопного палива

Громадськість на Stockholm+50 вимагає відмови від викопного палива

У фінальному документі конференції Stockholm+50 може з’явитися згадка про зобов’язання для країн світу відмовитися від розповсюдження та видобутку викопного палива.

Досі в міжнародних зобов’язаннях, зокрема, у Паризькій угоді, не йшлося про відмову від викопного палива.

Учора, 1 червня, більше 50 учасників громадського сектору з усього світу зібралися у Швеції, щоб привернути увагу до проблеми використання вугілля, нафти, газу та його наслідків на події “Global just transition from fossil fuel” у рамках конференції Stockholm+50. Громадськість вимагає в урядів країн світу припинити інвестиції у вичерпні види енергії та прискорити справедливий енергетичний перехід до безвуглецевої економіки.

«Ми повинні негайно об’єднати сили задля розвитку та розбудови відновлюваних джерел енергії, що дешевше та, звісно, безпечніше для планети. У цьому може допомогти договір про нерозповсюдження викопного палива», – говорить Елізабет Ватхуті, представниця Ініціативи зеленого покоління з Кенії.

Договір про нерозповсюдження викопного палива – це частина кампанії з глобального та рівноправного припинення видобутку нафти, газу та вугілля. Документ пропонуватиме урядам країн світу механізм спільної взаємодії, щоб прискорити перехід на безвуглецеву відновлювану енергію. Документ також регламентуватиме припинення пошуку нових покладів та видобутку нових запасів викопного палива. Серед інших цілей – поступово відмовитися від розширення та кредитування видобуду викопного палива, розширювати доступ до ВДЕ, інших низьковуглецевих рішень.

Додамо, що у час кліматичної кризи світ продовжує бути залежним від викопного палива. Це спричиняє більше 90% промислових та 70% антропогенних викидів парникових газів в атмосферу, що пришвидшує стрімку зміну клімату. Очікувано, що жителі країн Глобального Півдня зазнаватимуть найбільших людських втрат через природні катаклізми, їхні жителі потерпатимуть від бідності.

Більше інформації про Договір про нерозповсюдження викопного палива

Ця стаття видана в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цієї статті і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст статті несе виключно ГО “Екоклуб”.