Наступного тижня Європейський Парламент розглядатиме пропозицію Єврокомісії щодо визначення «екологічно сталих» інвестицій в енергетику, які зможуть залучати пільгове фінансування відповідно до таксономії ЄС. Зокрема, Єврокомісія хоче класифікувати газ як «екологічне» паливо. Якщо їм це вдасться, це означатиме більше інвестицій в одне з основних джерел фінансування путінської загарбницької війни в Україні.
Вимагаємо накласти вето на ганебне та небезпечне рішення надати доступ до «зеленого» фінансування для нових інфраструктурних газових проектів та ядерної енергетики!
Аналіз Greenpeace показує: росія завдяки цьому рішенню зможе заробляти додаткові 4 мільярди євро на рік від розширення газових потужностей в ЄС, що становитиме 32 мільярди євро до 2030 року, тоді як включення ядерної енергетики до таксономії дозволить Росатому (російській державній атомній енергетичній компанії, яка має міцні комерційні зв’язки з європейською ядерною промисловістю) отримати частку потенційних інвестицій у нові ядерні потужності ЄС у розмірі приблизно 500 мільярдів євро.
Включення газу до інвестиційної таксономії ЄС також зашкодить шансам обмежити глобальне потепління на рівні 1,5 градуси: нові інвестиції у викопне паливо означатимуть, що Європа та світ не досягнуть колективної мети Паризької угоди щодо 1,5 градуси, зануривши світ у кліматичний хаос. Окрім того, що цей крок збільшить залежність Європи від газу, зокрема російського, він буде катастрофічним для довкілля.
Саме тому, Stand With Ukraine Campaign, яку підтримує понад 800 організацій з України та всього світу, створює петицію зі зверненням до Європейського парламенту з вимогою накласти вето на пропозицію Європейської Комісії.
Наша ціль – зібрати 50 000 голосів українців за тиждень. Стань одним із голосів, які вимагають зупинити лобістів кремля та фінансування російської збройної агресії
Стаття підготована у рамках проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Екоклуб» і вона за жодних обставин не може вважатися такою, що відображає позицію Європейського Союзу.