2 000 петицій на підтримку енергоефективності активісти вручили уряду – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

2 000 петицій на підтримку енергоефективності активісти вручили уряду

Розвиток енергоефективності – це процвітання країни, завдяки створенню нових робочих місць, поліпшенню інфраструктури, інвестицій в економіку та збереження клімату. Екоклуб спільно з активістами українських природоохоронних організацій звернувся до Прем’єр-міністра України із проханням збільшити бюджетне фінансування заходів з енергоефективності у 2018 році до 1%.

Ранок 10 листопада для природоохоронців розпочався із акції-перфоменсу під будівлею Кабінету Міністрів України. З мегафоном та яскравими плакатами еко-активісти закликали уряд країни виділити більше коштів з бюджету України на 2018 рік для підвищення енергоефективності. На сьогодні державна підтримка заходів з енергоефективності складає лише 0,1 % бюджету. Натомість, аби зменшувати свої платежі за опалення і жити в більш комфортних умовах, така підтримка має становити хоча б 1%.

На підтримку своїх закликів активісти передали Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману 2 000 петицій від українців, котрі також вважають, що питання енергоефективності має бути серед найважливіших пріоритетів уряду. Ці петиції були підписані під час всеукраїнського інформаційного туру “Енергонезалежність – наша спільна справа!”, що пройшов у травні цього року у Херсоні, Миколаєві, Одесі, Івано-Франквіську, Чернівцях, Ужгороді, Полтаві, Лубнах, Кременчуці, Кам’янському та Рівному.

“У бюджетах міст єдина стаття, яку можна економити – енергоносії. Зекономлені кошти можна витратити на розвиток міста або підняття зарплати вчителям, – коментує Дмитро Сакалюк, експерт Екоклубу з енергоефективності. –  У місті Рівному діє програма сталого розвитку, яка надає кошти на енергоефективні заходи лише при умові співвфінансування жителями. Дві важливі зміни, які відбулися у місті з виконанням цієї програми це:
– рекордне зростання кількості ОСББ у місті;
– фінансування заходів із зменшення втрат тепла відбувається спільними коштами, а не лише за кошти бюджету.

Збільшення фінансування містами та об’єднаних територіальних громад програм, що стимулюють впровадження енергоефективних заходів приватними коштами та призводять до самоорганізації населення, має стати пріоритетом для кожної громади в Україні. З державною підтримкою таких громад та курсом на енергоефективність досягти енергонезалежності нам буде значно простіше та ефективніше”, – переконаний активіст.

Як відбувалася акція – дивися у відео

[widgetkit id=8163]

Підпиши петицію онлайн – вимагай від уряду збільшення підтримки енергоефективності >>> bit.ly/2z30JtF

Статті, що можуть бути вам цікаві:

Яскравий еко-вересень у Рівному: як Екоклуб святкував 20-річчя!

Підтримка атомної галузі на плаву, або Чи можна витрачати розумніше європейські кошти?

Безпритульні собаки – відкрите питання?

Таємниці теплової зйомки

За деталями звертайтесь:

Інна Мулявка, прес-секретарка Екоклубу,

Тел.: 0673634097

Ел.пошта: press@ecoclubrivne.org