“Екоклуб” та “Сад історій” обурені обрізкою дерев у Рівному – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

“Екоклуб” та “Сад історій” обурені обрізкою дерев у Рівному

Упродовж 4-5 квітня у дворі будинку №53 по вул. С.Бандери ТОВ Управляюча компанія «Чистота і порядок» пошкодила 12 дерев, обрізавши їм крону (більше половини її довжини). За спостереженнями активісток ГО «Екоклуб» та ініціативи із озеленення міста Сад історій в Рівному, які були на місці події 5 квітня, дерева були здоровими, а працівники підприємства виконували обрізку з порушенням Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах (Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10.04.2006 N 105), зокрема, не могли відповісти, який саме вид обрізання здійснюють: формувальне, санітарне чи омолоджувальне, зрізи не замазували.

Замість дозволеної  обрізки дерева кронували. Фото: Сад історій

 

Заступниця директора ТОВ УК «Чистота і порядок» Шекель Інна Володимирівна у агресивній формі відмовилася показати документи, що погоджують виконання зазначеної обрізки присутнім активістам та журналістам. Цей факт викликав сумніви у професійності та законності проведення обрізки, тому активістки звернулися у поліцію та склали відповідну заяву. Керівництво управління ЖКГ також було повідомлено про неналежну обрізку, але з незрозумілих причин не зупинили подальше виконання цих робіт.

У середньому кожне пошкоджене дерево в окружності 1,5 м.

За попереднім підрахунком «Саду історій» згідно постанови КМУ «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів» №559 від 8 квітня 1999 року розмір заподіяної зазначеними діями шкоди місту складає близько 32 тисяч гривень.

Активісти спільно із Радою реформ Рівного підготували офіційне звернення до міського голови Рівного та управління ЖКГ міськради із наступними вимогами:

1. Створити спеціальну комісію для оцінки спроможності здійснювати обрізку дерев ТОВ УК «Чистота і порядок», а також іншими підприємствами, яким були надані погодження від управління ЖКГ у 2017-2018 рр. на виконання таких робіт на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків міста. До складу комісії просимо включити представників ГО «Екоклуб» та ініціативи «Сад історій».

2. Стягнути ТОВ УК «Чистота і порядок» завдану шкоду і притягнути до відповідальності винних у знищенні 12 дерев у дворі будинку №53 по вул. С.Бандери та інших, як от у дворі будинку №69А по вул. С.Бандери, у разі виявлення подібних випадків неналежної обрізки цим підприємством.

3. Забезпечити належний контроль з боку влади погоджень проводити обрізку дерев у Рівному та здійснити перевірки під час виконання таких робіт. У разі встановлення фактів неналежного виконання даних робіт підприємствами, позбавити відповідних дозволів та притягнути до відповідальності винних осіб.

Результати розгляду звернення та висновки щодо здійсненого ТОВ УК «Чистота і порядок» знищення дерев по вул. С.Бандери оприлюднити.

Так після “обрізки” дерев виглядає двір по вул. С.Бандери, 53 Фото: Сад історій

Пам’ятайте! Ставши свідком обрізки або видалення зелених насаджень у громадських місцях (парках, скверах, вулицях, прибудинкових територіях багатоповерхівок) Ви завжди можете поцікавитися хто її здійснює і попросити надати дозвільні документи із погодженням від управління ЖКГ. Якщо відмовляються надати – викликайте поліцію, інформуйте Екоклуб та Сад історій в Рівному. Збережемо Рівне зеленим!

Контакти:

Інна Мулявка, прес-секретарка ГО “Екоклуб”,

Тел.: 0673634097,

Ел.пошта: press@ecoclubrivne.org