Блог активіста: Про велосипед і місто – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Блог активіста: Про велосипед і місто

Авторка: Марина Галушко, асистентка проектів Екоклубу, велосипедистка і мандрівниця

Розмірковуючи над тим, що саме ви зараз прочитаєте, у моїй голові виникало лише одне: «Це не повинно бути схожим на однотипні, загальні тексти». Отож, я вирішила поділитися власним досвідом про те, як це – бути велосипедисткою у Рівному. Спочатку і про головне – цей текст розрахований на новачків або ж тих, хто лише хоче придбати велосипед.

Ілюстрація: https://i.pinimg.com/564x/85/4b/3e/854b3ed8e6b0b4a3c3c5b68b76e533f3.jpg

Чому варто обрати велосипед?

  • Велосипед – це значно менше викидів парникових газів та забруднень повітря шкідливими речовинами, порівняно із автомобілями.
  • Велосипед – це підвищення фізичної активності та зменшення впливу несприятливих факторів на здоров’я, як результат – збільшення тривалості життя.
  • Велосипедом можуть їздити люди будь-якого віку, статі та статків.
  • Під час їзди на велосипеді немає тисняви, як у громадському транспорті, і заторів, як під час пересування автомобілем.
  • Велосипед – дешевий спосіб пересування у місті.

Чому варто обрати велосипед у Рівному?

  • У місті є зелені зони, якими приємно їхати по дорозі на роботу, навчання. Це неабияк додає енергії на весь день.
  • Нічне місто прекрасне, особливо, коли на проїжджій частині трапляються лише поодинокі автомобілі. Чудова можливість відчути себе героєм фільму «Я – легенда!», проїхавши наодинці вул. Соборною.
  • Після 23:00 ти не чекаєш маршрутку, як Хатіко, із надією, що вона приїде, а просто крутиш педалі додому.
  • На велосипеді у кіно! Перевірено на власному досвіді – можна залишити велосипед у приміщенні кінотеатру, за ним залюбки прослідкують.
  • Веломарафони “Медове коло”, “Поліська січ”, “Рівно100”, велопробіги та інші заходи… і це все у Рівному!

Якщо ти вже обрав велосипед наступні поради будуть у нагоді:

Одяг

Для звичайних поїздок по місту не обов’язково екіпіруватися як учасник велоперегонів. Вдягайте, що вам подобається, і вперед!. Я свій одяг вибираю лише під погоду та настрій.  Якщо ви хвилюєтесь, що після поїздки ваш одяг матиме поганий вигляд чи запах, беріть із собою змінний. Важливо: безпека понад усе. Якісний шолом, рукавички, засоби для захисту рук та ніг завжди доречні і можуть врятувати у небезпечних ситуаціях.

Дорога
Наші дороги  не  в ідеальному стані, та не такі як Марсі, особливо у містах. Ми ж  їздимо машиною, у громадському транспорті  та ходимо пішки, тож і на велосипеді в нас такі самісінькі умови їзди.

Ілюстрація: https://www.pinterest.com/pin/643100021763826159/

Безпека
Можливість потрапити в аварію на велосипеді, такий самий як в автомобілі чи переходячи дорогу. Головне на дорозі – це  бути помітними, передбачуваними та дотримуватися правил дорожнього руху. Щодо останнього – раджу усім учасникам дорожнього руху, в тому числі і пішоходам, перечитати чинні правила дорожнього руху. Це убезпечить вас від небажаних ситуацій. Колеги з Асоціації велосипедистів Києва підготували матеріали, які можна перечитати онлайн.
Особистий лайфхак – якщо не знаєш, як правильно і чи взагалі можна переїхати дорогу з насиченим рухом, складне перехрестя – злазь із велосипеда і переходь пішки! Бути одночасно велосипедистом і пішоходом – одна з найбільших переваг.

Велодоріжки
Аби почати пересуватися містом на велосипеді не потрібно чекати відокремлених  доріжок, чіткої розмітки, занижених бордюрів та світлофорів.  Будівництво комплексної велосипедної інфраструктури довготермінове, але  якщо  кожен з нас сяде на велосипед вже зараз, тоді наші вимоги будуть не лише почутими, а і сильнішими та ефективнішими, що в свою чергу створюватиме тиск на людей, які приймають рішення.

Дальні поїздки
Почніть їздити на невеликі відстані – у межах свого району або в центрі міста. Натренувавши свою витривалість, можна сміливо вирушати у веломарафони, тут ти зможеш дізнатися більше про велоподії Рівного.
Також, якщо ти маєш велосипед, а друзів,котрі полюблять активний відпочинок немає, – приєднуйся до нашої дружньої сім’ї Екоклубу, цікаві покатушки у післяробочий час гарантуємо.

Робота/навчання
Якщо ти досі не наважився їздити на велосипеді, бо поблизу роботи/навчання немає спеціальної парковки, то забуть про це! Офіс Екоклубу знаходиться на 3 поверсі з дуже незручними сходами, і це ніяк не заважає мені з легкістю його підіймати і спускати щодня по сходах. Сучасні велосипеди дуже зручні та легкі, мій, для прикладу, – 13 кг.

Насамкінець варто додати: боятися їздити велосипедами містом не варто, навпаки, чим більше містян усвідомить реальні переваги їзди на велосипеді, тим швидше Рівне стане екологічно безпечним містом, а рівняни – здоровішими і успішнішими.

Інші статті:

Зелений дах

Купа сміття чи компостна яма?

Відпочинок на природі

Екоклуб нагадав рівнянам про небезпеку “мирного” атому