Енергоменеджмент в лікарнях: з чого почати та як ефективно впровадити – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Енергоменеджмент в лікарнях: з чого почати та як ефективно впровадити

8-10 квітня ГО «Екоклуб» за співпраці з GIZ  провели навчальний тренінг «Енергоменеджмент в лікарнях» для працівників закладів охорони здоров’я, представників місцевих адміністрацій, ОТГ у місті Миколаїв.

Під час тренінгу 35 енергоменеджерів/ок розглянули питання енергетичного бюджету та балансу установи, організацію енергомоніторингу, визначили можливості оцінки потенціалу енергозбереження, поглибили технічні знання про будівлі і обладнання та поділилися досвідом подолання обмежень, покладених на бюджетні установи законодавством. Досвідом ділилися: Галина Журавська – начальниця департаменту енергоменеджменту КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради; Сергій Гаращук – фінансовий експерт; Андрій Барулін – технічний експерт; та, звичайно, Екоклуб. Усі презентації з тренінгу можна переглянути за посиланням

Важливо зауважити, що ефективне використання енергоресурсів в будівлях не завжди є дороговартісною  справою, у більшості випадків достатньо зміни звичок та реалізації простих енергоощадливих заходів. До вашої уваги декілька простих порад від  технічного експерта Андрія Баруліна, якими варто користуватися сьогодні ж:

#1 Регулюйте температуру в приміщенні.

Підвищення температури у приміщенні на один градус збільшує на 6% витрати на теплову енергію. Тому економію тепла можна досягти  за рахунок зниження температури на два градуси нижче звичної позначки.

#2 Провітрюйте частіше.

Відкриваючи вікна в холодну пору року надовго в режимі провітрювання, ви втрачаєте тепло і сильно охолоджуєте стіни і стелю. Найефективнішим методом є перехресна  вентеляція – вікна і двері навпроти повністю відкриті, у квітні цілком достатньо 4-10 хв для повноцінного провітрювання. 

# 3  Зачиняти двері недостатньо.
У приміщеннях з великою прохідністю (лікарні, школи, садочки, заклади громадського харчування) постійно зіштовхуються з тим, що прохолодне вуличне повітря потрапляє всередину разом з відвідувачами. Тепле повітря витісняється більш важким холодним потоком, як результат при відчинених дверях робота опалювальної системи приміщення може бути зведена до нуля. Допомогти в цьому випадку може теплова завіса на вхідні двері, або ж тамбур. У літню пору цим можна досягти зворотній ефект – збереження прохолоди в кімнаті. В деяких випадках можна уникнути необхідності встановлювати кондиціонер. Теплова завіса та тамбур допоможуть вам:

  • розмежувати простір з різним мікрокліматом;
  • підтримувати постійну температуру всередині приміщення;
  • не допускаюти проникнення з вулиці пилу, снігу, вихлопних газів;
  • зводити до мінімуму втрати тепла;
  • заощадити на опаленні;
  • виключити протяги;
  • прискорити просушування приміщення;

Фото з тренінгу у Миколаєві

Матеріали нормативно-правової бази:

Закон "Про енергосервіс" (6756 downloads ) НАСТАНОВА ЩОДО ПРОЕКТУВАННЯ І УЛАШТУВАННЯ ВІКОН ТА ДВЕРЕЙ (8786 downloads ) Блоки віконні та дверні полівінілхлоридні (7432 downloads ) ПРИСТРОЇ ПОВОРОТНІ, ВІДКИДНІ І ПОВОРОТНО-ВІДКИДНІ ДЛЯ ВІКОННИХ ТА БАЛКОННИХ ДВЕРНИХ БЛОКІВ (5917 downloads ) Будинки і споруди ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДБН В.2.2-10:2017 (7664 downloads ) ДБН Заклади охорони здоров'я (8066 downloads ) ДСТУ Енергетична ефективність будівель (7677 downloads ) ДСТУ Енергетичні аудити (6959 downloads ) ДБН_ОПАЛЕННЯ, ВЕНТИЛЯЦІЯ ТА КОНДИЦІОНУВАННЯ (7598 downloads ) СИСТЕМЫ ЭНЕРГЕТИЧЕСКОГО МЕНЕДЖМЕНТА Требования и руководство по применению ISO 50001:2011 (7019 downloads ) ДБН_Теплова ізоляція будівель (6982 downloads )

Корисні матеріали:

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Автор:

Сакалюк Дмитро, координатор проектів ГО  «Екоклуб»

Моб. тел. +380673634110, тел./факс +380362267891

ел.пошта: sakaliyk@ecoclubrivne.org