Енергоменеджмент в лікарнях: з чого почати та як ефективно впровадити

8-10 квітня ГО «Екоклуб» за співпраці з GIZ  провели навчальний тренінг «Енергоменеджмент в лікарнях» для працівників закладів охорони здоров’я, представників місцевих адміністрацій, ОТГ у місті Миколаїв.

Під час тренінгу 35 енергоменеджерів/ок розглянули питання енергетичного бюджету та балансу установи, організацію енергомоніторингу, визначили можливості оцінки потенціалу енергозбереження, поглибили технічні знання про будівлі і обладнання та поділилися досвідом подолання обмежень, покладених на бюджетні установи законодавством. Досвідом ділилися: Галина Журавська – начальниця департаменту енергоменеджменту КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради; Сергій Гаращук – фінансовий експерт; Андрій Барулін – технічний експерт; та, звичайно, Екоклуб. Усі презентації з тренінгу можна переглянути за посиланням

Важливо зауважити, що ефективне використання енергоресурсів в будівлях не завжди є дороговартісною  справою, у більшості випадків достатньо зміни звичок та реалізації простих енергоощадливих заходів. До вашої уваги декілька простих порад від  технічного експерта Андрія Баруліна, якими варто користуватися сьогодні ж:

#1 Регулюйте температуру в приміщенні.

Підвищення температури у приміщенні на один градус збільшує на 6% витрати на теплову енергію. Тому економію тепла можна досягти  за рахунок зниження температури на два градуси нижче звичної позначки.

#2 Провітрюйте частіше.

Відкриваючи вікна в холодну пору року надовго в режимі провітрювання, ви втрачаєте тепло і сильно охолоджуєте стіни і стелю. Найефективнішим методом є перехресна  вентеляція – вікна і двері навпроти повністю відкриті, у квітні цілком достатньо 4-10 хв для повноцінного провітрювання. 

# 3  Зачиняти двері недостатньо.
У приміщеннях з великою прохідністю (лікарні, школи, садочки, заклади громадського харчування) постійно зіштовхуються з тим, що прохолодне вуличне повітря потрапляє всередину разом з відвідувачами. Тепле повітря витісняється більш важким холодним потоком, як результат при відчинених дверях робота опалювальної системи приміщення може бути зведена до нуля. Допомогти в цьому випадку може теплова завіса на вхідні двері, або ж тамбур. У літню пору цим можна досягти зворотній ефект – збереження прохолоди в кімнаті. В деяких випадках можна уникнути необхідності встановлювати кондиціонер. Теплова завіса та тамбур допоможуть вам:

  • розмежувати простір з різним мікрокліматом;
  • підтримувати постійну температуру всередині приміщення;
  • не допускаюти проникнення з вулиці пилу, снігу, вихлопних газів;
  • зводити до мінімуму втрати тепла;
  • заощадити на опаленні;
  • виключити протяги;
  • прискорити просушування приміщення;

Фото з тренінгу у Миколаєві

Матеріали нормативно-правової бази:

Закон-про-Енергосервіс.docx (328 downloads) ДСТУ-НБВ.2.6-146-2010-НАСТАНОВА-ЩОДО-ПРОЕКТУАННЯ-І-УЛАШТУВАННЯ-ВІКОН-ТА-ДВЕРЕЙ.pdf (1015 downloads) ДСТУ-Б-В.2.6-152011.-Блоки-в_конн_-та-двер_.pdf (332 downloads) dstu_b_v.2.6-39-2008.pdf (293 downloads) Будинки-і-споруди.doc (203 downloads) DBN-Zakladi-ohoroni-zdorovya.doc (360 downloads) ДСТУ-Б-А.2.2-12-2015-Енергетична-ефективність-будівель.pdf (352 downloads) ДСТУ-ISO50002_2016u-Енергетичні-аудити.pdf (341 downloads) ДБН-В.2.5-67-2013-Опалення-вентиляція-кондиціонування.pdf (345 downloads) GOST-R-ISO-50001_1-red.-NIIS.pdf (330 downloads) DBN_V.2.6-31-2016_Teplova_izolyatsiya_budively.pdf (324 downloads)

Корисні матеріали:

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Автор:

Сакалюк Дмитро, координатор проектів ГО  «Екоклуб»

Моб. тел. +380673634110, тел./факс +380362267891

ел.пошта: sakaliyk@ecoclubrivne.org

Контактна інформація

Адреса:
33014, м. Рівне, вул. Степана Бандери 41, оф. 95