Рівненські закохані висадили перші дерева «Саду історій» – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Рівненські закохані висадили перші дерева «Саду історій»

Таким чином природоохоронці та громадські активісти з Рівного започаткували нову урбаністичну ініціативу  у Рівному, а саме: висадку дерев до пам’ятних та романтичних дат (заручини, шлюб, річниці, ювілеї) у житті рівнян та долучилися до міжнародної кліматичної акції «Action2015».

11 липня молоді закохані та вже одружені пари рівнян висадили сім рожевих верб на території Гідропарку, поблизу Альтанки і цим започаткували «Сад історій». Ініціатива  має на меті  озеленення міста через запровадження нової традиції серед рівнян – висадки дерев замість кріплення замків на перилах мосту. На кожній посадженій вербі учасники акції розмістили дерев’яну табличку у вигляді серця з логотипом «Саду історій», своїми іменами та датою.

«Сад історій – це більше ніж просто садіння дерев жителями міста, це об’єднання людей, зближення через обмін історіями, це як поділитися радістю з усіма і разом з тим подарувати чистіше довкілля, прекрасніший простір, передати через роки дарунок майбутнім поколінням», – ділиться Оксана Майборода, одна із координаторок акції по висадці дерев «Любов зупинить зміни клімату!».

«Мені дуже подобається ця ідея і вірю, що нова традиція у нашому місті приживеться», – переконана Тетяна Хавтура, авторка ініціативи «Сад історій». – «Ця ідея спала на думку мені минулого літа, коли я сама виходила заміж, але тоді її реалізувати не вдалося. Тому я надзвичайно рада і вдячна активістам  Зеленої стежки, Екоклубу, Яскраво, Зеленьки та Урбан-пікніка, усім, хто причетний до її здійснення, за можливість зробити це сьогодні!».

Активісти запрошують усіх бажаючих долучатися до ініціативи, але наголошують, що хаотично саджати дерева у місті, де заманеться, не можна. Тому вони пропонують узгоджені із міською владою місця, перелік яких згодом буде розміщено на сторінці «Саду історій» у Фейсбуці. Аби насадження мали естетичний вигляд та прикрашали місто, природоохоронці  планують залучати до співпраці спеціалістів з ландшафтного дизайну та Тресту  зеленого господарства Рівного.

Крім започаткування хорошої зеленої ініціативи, Рівне також цієї подією долучилося до 1600  неурядових організацій, що проводили 11 липня подібні акції задля привернення уваги світових лідерів до проблем зі змінами клімату, нерівності у правах та подолання бідності та їх вирішення на переговорах у Ефіопії 13-16 липня.

Переглянути відео з акції.

Організатори акції дякують за підтримку ідеї та сприяння у її втіленні міському голові Рівного, Тресту зеленого господарства та керівництву житлово-комунального господарства Рівного.

Більше фото:

DSC_1589 DSC_1571 DSC_1566 DSC_1547 DSC_1480 DSC_1443 DSC_1438 DSC_1352  DSC_1429  DSC_1534

Контактна особа:

Інна Белаш, прес-секретар ГО “Екоклуб”.

Тел.: 067 363 40 97

Email: press@ecoclubrivne.org