У Євромістечку громадські організації вчать робити сонячні колектори – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Євромістечку громадські організації вчать робити сонячні колектори

19 червня у Києві під аркою Дружби народів екологічні громадські організації вчили робити сонячні колектори. Там відбувся практичний семінар з виготовлення сонячних колекторів для нагріву води у приватних будинках. Під час семінару учасники розповіли про дешеву та ефективну технологію використання енергії сонця. На прикладі діючого демонстраційного сонячного колектору конструктори показали, з чого складається така система та як легко бажаючі можуть її встановити в себе вдома власноруч.

Багато хто в приватних будинках використовує літній душ, запропонована технологія дозволяє на 70% краще використати сонячну радіацію. Система працює без насосів, адже використовується принцип конвекції, а її утеплення допомагає зберігати тепло набагато довше.

Віталій Шрамко, конструктор з с. Копилля Маневицького району Волинської області, надавав поради, як доцільніше розмістити сонячний водонагрівач та які матеріали краще обирати для такої системи. У себе в селі Віталій побудував два таких колектори. «Належним чином встановлена та утеплена система підігріває воду в зимовий період, а літом, коли сонця набагато більше, вода в баку нагрівається до 80 градусів» – розповідає Віталій.

Усім охочим побудувати подібну сонячну установку організатори надавали Керівництво по встановленню сонячних колекторів, де є детальний список матеріалів та необхідні креслення. Керівництво можете знайти за посиланням.

Представниця ММГО «Екоклуб» Майборода Оксана розповіла зацікавленим учасникам Євромістечка про проект «Увімкни сонце – живи комфортно» та його перші результати під час своє презентації, яку можете знайти тут.

Протягом тижня з 19 по 22 червня у Києві громадські екологічні організації учасники проекту «Увімкни сонце – живи комфортно» Національний екологічний центр України, Міська молодіжна громадська організація «Екоклуб» та Татарбунарська районна громадська екологічна організація «Відродження» презентували доступну кожному технологію використання енергії сонця. Захід відбувався у рамках тижня Сталої енергетики, що проходить з 18 по 23 червня у Європейському містечку.

Проект «Увімкни сонце – живи комфортно» одночасно реалізується в Україні та Грузії за фінансової підтримки Європейського Союзу у партнерстві з міжнародною мережею «Жінки в Європі за спільне майбутнє ” (WECF).

Більше на відео:

1) TV UBR, журналіст Дмитро Полонський «Українець власноруч змайстрував сонячний колектор»
2) Вікна – Новини СТБ «У Києві продемонстрували, як змайструвати сонячного колектора»
3) 5 Канал «У Києві презентували екологічну водонагрівальну установку»