“Укриття” не вбереже від радіації? – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

“Укриття” не вбереже від радіації?

Будівництво нового “Укриття” над чорнобильським “саркофагом” є безглуздим і навіть шкідливим, зазначили противники його спорудження під час “круглого столу” у Києві, організованого Чорнобильською АЕС для обговорення концептуального проекту спорудження нового конфайнменту.

Як повідомляє УНІАН, член громадської ради міста Славутича, колишній керівник об’єкта “Укриття” Валентин Купний вважає, що у проекті, винесеному на обговорення, порушено вимоги законодавства щодо призначення нового безпечного конфайнменту, серед яких одним із головних має бути вилучення ядерних матеріалів з “саркофагу”. За його словами, невдала робота керівництва ЧАЕС із західними партнерами уже призвела до того, що вже зведені споруди сховища ядерного палива доведеться руйнувати, а потім перебудовувати.

За найстриманішими експертними оцінками, щорічні витрати на експлуатацію нового “Укриття” становитимуть близько 3 млн. доларів США, за іншими даними – 10 млн. доларів, які Україна повинна буде виділяти з держбюджету. На думку експерта, будівництво нового “Укриття” є грандіозним окозамилюванням, яким хочуть прикрити бездарне і безглузде витрачання грошей, зібраних з усього світу.