Відбудова у громадах уже розпочалася, тому вони потребують фінансової та технічної підтримки у втіленні проєктів з відновлюваної енергетики. Для цього необхідно створити цільовий фінансовий інструмент зі швидким та прозорим процесом ухвалення рішень. На цьому наголосила Наталія Холодова, проєктна менеджерка Екоклубу, під час виступу на Конференції з відбудови України (Ukraine Recovery Conference 2024), що відбувається у Берліні.
Наталія зазначила:
– Українські громади демонструють запит на втілення проєктів з відновлюваної енергетики (Екоклуб отримав більше 600 заявок на встановлення СЕС). Водночас не мають достатньої організаційної та технічної спроможності втілювати їх самостійно. Тому компонент розбудови спроможності муніципалітетів повинен бути в усіх проєктах з відновлення.
– Кредити на втілення сталих проєктів повинні бути у гривнях з урахуванням інфляції.
– Необхідно створити чітку політичну підтримку муніципальних проєктів відновлюваної енергетики на національному рівні, а також стимулювальні правові та регуляторні рамки.
– Переважна більшість громад відчуває потребу у технічній підтримці на всіх етапах виконання проєктів.
Із початку 2022 року Екоклуб разом із громадами встановив більше 20 сонячних електростанцій для критичної інфраструктури (лікарні та водоканали). СЕС приносять не лише економічну вигоду громадам, а й допомагають легше проходити періоди відлючень електрики. В одному з регіонів, що постійно обстрілює ворог, СЕС безперервно живила медичний заклад протягом трьох годин. Це продемонструвало вирішальну роль відновлюваної енергетики у підтримці життєво важливих послуг під час кризових ситуацій.
Більше про втілені проєкти у громадах.
Переглядайте відеозапис виступу: