Екоклуб відвідав тренінг по запровадженню щоденного моніторингу споживання енергоресурсів для бюджетних установах в Ужгороді.
Дмитро Сакалюк, експерт з енергоефективності в Екоклубі та один із розробників програми “Енергобаланс”, 27 липня розповів про особливості запровадження енергомоніторингу та принципи роботи “Енергобалансу”, за допомогою якою він буде здійснюватися, для відповідальних осіб – керівників, завгоспів, працівників бюджетних закладів міста.
Дмитро розповів, щоденний облік енергоресурсів дає можливість їх використовувати раціональніше, а також дозволяє заощаджувати як мінімум 3% енергоспоживання.
“Ужгород підписав меморандум із Держенергоефективності про запровадження енергомоніторингу і вже сьогодні місто має затверджений перелік бюджетних установ, комунальних підприємств, організацій, де саме буде проводитися енергоменеджмент, та план заходів із по його впровадженню. Також при міській раді створено відділ тарифів та енергомоніторингу, що є ініціатором просування розвитку енергоефективності, – коментує експерт. – Усі ці зміни не можуть не тішити, адже ми бачимо ще одне місто, котре прямує до енергонезалежності!”.
Уже з 1 серпня 62 громадські заклади міста спробують програму у тестовому режимі, а з 1 вересня – її буде запущено у повноцінному режимі. “Енергобаланс” дає можливість автоматизувати процедуру подачі та аналізу споживання енергоносіїв в усіх закладах та на всіх об’єктах, які моніторяться. Він розроблений таким чином, що не потребує встановлення ніякого додаткового програмного забезпечення. Подання даних займає 2-5 хвилин роботи в день у мережі Internet для внесення показів лічильників. Усі інші операції проходять автоматично, що виключає людський фактор.
За детальнішою інформацією звертайтеся:
Інна Мулявка, прес-секретарка Екоклубу, тел.: 0673634097, ел.пошта: press@ecoclubrivne.org
Фото: Прес-служба Ужгородської міської ради
Статті, що можуть бути вам цікаві:
Виготовлення пелет для опалення власноруч
Листівка про енергосервісні контракти