Вища школа енергоефективності: про енергетику у новому форматі – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Вища школа енергоефективності: про енергетику у новому форматі

27-28 липня у рамках літнього наметового табору «Енерджайзер кемп» Екоклуб провів «Вищу школу енергоефективності». Семінар зібрав понад 30 активістів, енергоменеджерів та спікерів у сфері енергетики із різних куточків України.

Упродовж двох днів учасники заходу відвідали близько 20 інтерактивних сесій, що стосувалися енергетичних інновацій, соціального підприємництва, стимулювання бізнесу до розвитку відновних джерел енергії, енергетичних кооперативів та іншого.

Лекції були доповнені презентаціями, тематичними іграми, вечірніми переглядами відеороликів про довкілля й енергетику, майстер-класами. Так, у рамках учасниками “Вищої школи енергоефективності” під керівництвом активістів Екоклубу та Національного екологічного центру України було зібрано сонячний душ – установку для нагріву води від сонця. Сонячний колектор забезпечував потреби у гарячій воді усіх учасників табору та наочно продемонстрував доступність та ефективність технології використання енергії сонця у побуті.

“Вища школа енергоефективності” стала активним дискусійним майданчиком для обміну досвідом між активістами. Віктор Гончарук презентував присутнім власноруч розроблену сонячну установку та онлайн-систему моніторингу її ефективності. Щодня він може спостерігати за роботою десяти сонячних панелей площею 18 квадратних метрів, які в опалювальний сезон підігрівають підлогу в будинку та забезпечують родину гарячою водою. Система моніторингу дозволяє вираховувати економію енергоресурсів та окупність встановлення такого онлайн-інструменту.

«Конференції, які проводяться в місті, мають зовсім інший формат, а на відкритих майданчиках люди отримують змогу обмінюватися досвідом в сприятливій для спілкування і роздуму атмосфері, – розповіла Оксана Майборода, організаторка семінару та координаторка проекту «Увімкни сонце – живи комфортно!». – Організовуючи цей захід ми мали на меті познайомити учасників з найновішими технологіями у сферах енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, а також один з одним, аби згодом вони спільно працювали над досягненням енергонезалежності нашої країни і її мешканців», – поділилася активістка.

Організатори підкреслюють, що після минулорічного табору учасники стали впевненішими в собі і розпочали громадську роботу, навчилися просувати свої ідеї та стали позитивним прикладом змін для інших.

DSC_0254-1024x683 DSC_0210-а-1024x683 DSC_0256-1024x683

 

 

 

 

 

Семінар «Вища школа енергоефективності» організований за підтримки Міжнародної мережі “Жінки в Європі за спільне майбутнє” та проекту «Увімкни сонце – живи комфортно».

За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся:

Інна Белаш, прес-секретар ГО “Екоклуб”,

Тел.: 0673634097

Ел.пошта: press@ecoclubrivne.org