Виконання програми пiдвищення безпеки енергоблокiв АЕС затримується – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Виконання програми пiдвищення безпеки енергоблокiв АЕС затримується

Київ. 15 березня. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нацiональна атомна енергогенеруюча компанiя (НАЕК) “Енергоатом” не дотримується намiчених термiнiв реалiзацiї комплексної програми модернiзацiї i пiдвищення безпеки енергоблокiв атомних електростанцiй (АЕС) України.

Про це повiдомила прес-служба НАЕК “Енергоатом” в понедiлок з посиланням на заступника мiнiстра палива i енергетики Миколу Штейнберга. Вказана проблема, як вiдзначив Н.Штейнберг на робочому засiданнi в Мiнiстерствi палива i енергетики цього ж дня, має низку об’єктивних i суб’єктивних причин. Перший вiце-президент “Енергоатома” Юрiй Коврижкiн, у свою чергу, вказав на вiдсутнiсть у чиновникiв Мiнпаливенерго зацiкавленостi в розв’язаннi проблем атомної енергетики.

Як вiдзначає прес-служба, М.Штейнберг погодився iз зауваженням Ю.Коврижкiна i пообiцяв “докорiнно “змiнити ситуацiю вже до наступної колегiї Мiнпаливенерго.

Комплексна програма модернiзацiї i пiдвищення безпеки енергоблокiв АЕС становить систему комплексних спецiальних заходiв, спрямованих на дотримання Україною зобов’язань, взятих внаслiдок пiдписання Конвенцiї про ядерну безпеку. Реалiзацiя програми дозволяє усунути вiдхилення вiд нацiональних норм, правил i стандартiв безпеки атомних енергоблокiв, дозволить продовжити термiн експлуатацiї обладнання i будiвельних конструкцiй АЕС.

Як повiдомлялося, “Енергоатом” у 2003 роцi профiнансував комплексну програму модернiзацiї i пiдвищення безпеки енергоблокiв атомних електростанцiй (АЕС) на 93%. Неповне фiнансування програми, вважають в “Енергоатомi”, пов’язане зi “складностями, що витiкають iз заборгованостi енергоринку перед НАЕК”.

НАЕК “Енергоатом” здiйснює експлуатацiю чотирьох дiючих АЕС України, до складу яких входять 13 ядерних енергоблокiв iз загальною встановленою потужнiстю 11835 МВт.