Запит до Голови Верховної Ради України – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Запит до Голови Верховної Ради України

Голові Верховної Ради України Морозу Олександру Олександровичу
Громадянина Мартинюка Андрія Миколаєвича.
Поштова адреса: а/с 73, Рівне, 33023
Дата: 25 квітня 2007 року

Як мені відомо, на Парламентських слуханнях 26 квітня 2006 року “20 РОКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ: ПІДСУМКИ І ПЕРСПЕКТИВИ” було зазначено, що одним із конкретних результатів слухань має бути створення під егідою Комітету з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства Верховної Ради за участю фахівців підсумково-інтегрального документа, в якому було б представлено науково обґрунтовані дані щодо шкоди, завданої Чорнобильською катастрофою довкіллю та здоров’ю громадян України.

Цей документ мав би бути бути представлений, як офіційна позиція України в різні міжнародні інституції, у тому числі у структури ООН, зокрема – ВООЗ та МАГАТЕ експерти яких, які оприлюднили в 2005 році на Форумі Чорнобильської спадщини ООН некоректні висновки щодо наслідків Чорнобильської катастрофи, які викликали обурення в Україні.

На підставі ст. 34 Конституції України, ст.5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України “Про інформацію”, ст. 2 – 5 Конвенції “Про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля” прошу надати мені письмову інформацію, котра мені необхідна для реалізації моїх прав та інтересів, як громадянина України та учасника громадського природоохоронного руху: 1. Чи підготовано протягом 2006 – 2007 років згаданий підсумково-інтегральний документ, в якому було б представлено науково обґрунтовані дані щодо екологічних та медичних наслідків Чорнобильської катастрофи ? 2. Якщо так, то яким чином можна з ним ознайомитися? 3. Чи завершено на даний час розробку “Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”? 4. Які заходи плануються Верховною Радою України у зв’язку з 21 роковинами Чорнобильської катастрофи?

Прошу Вас взяти до уваги, що цей запит надіслано у рамках здійснюваного групою громадських природоохоронних організацій моніторингу стану дотримання екологічних прав громадян, у т. ч. права на екологічну інформацію, та що отримані відомості буде використано для підготовки звіту про дотримання прав людини в Україні, котрий буде оприлюднено в Україні і за кордоном. Заздалегідь дякую Вам за увагу до цього запиту та сподіваюсь, що позиція Верховної Ради України щодо цього питання відповідатиме проголошеному керівництвом держави курсу на реалізацію принципу верховенства права та забезпечення прозорості діяльності органів влади. Письмову відповідь на запит прошу надати, відповідно до вимог ст. 33 Закону України „Про інформацію”, на зазначену у запиті адресу.

З повагою, Мартинюк А.М.