Одним із пріоритетних напрямків діяльності Міської молодіжної громадської організації «Екоклуб» є популяризація простих методів підвищення енергоефективності. Серед іншого, це проведення комплексної теплоізоляції вікон у соціально значимих об’єктах. Така діяльність має на меті вирішення соціальної (покращення умов проживання та навчання дітей) та екологічної проблем, шляхом пропагування економії енергії. На сьогодні Екоклуб провів комплексну теплоізоляцію вікон у 21 соціальному об’єктах. Останні з них – це Новоборівський дитячий будинок, Володарсько-Волинського району, Житомирської області та Дитячий дошкільний будинок №1 міста Львова.
Починаючи з 20 по 27 липня 2008 р. у Новоборівському дитячому будинку – інтернаті для дівчат була здійсненний перша частина Міжнародного робочого табору по проведенні комплексної теплоізоляції вікон. З 27 липня по 3 серпня аналогічні роботи було проведено у Дитячому дошкільному будинку №1 міста Львова. Це друга частина Табору.
Керівниками Табору були Ольга Лящук та Роза Абдуллаєва, координатори енергетичної програми Міської молодіжної громадської організації «Екоклуб», м. Рівне.
У роботі прийняли участь 11 добровольців, 5 з котрих волонтери із Голландії, Німеччини, Азербайджану та Канади, а решта – українці.
Головним завданням робочого табору було утеплення вікон сучасним ефективним методом теплоізоляції та популяризація простих та ефективних способів енергозбереження у побуті.
У перший тиждень Робочого Табору в смт. Нова Борова, Житомирської області, кількість учасників складала 9 чоловік, двоє з котрих волонтери з Німеччини, котрі вже втретє працюють у робочих таборах, організованих ММГО «Екоклуб». У смт. Нова Борова було утеплено 49 вікон. 8 вікон у швейній майстерні, що не підлягали ремонту, було замінено на нові зі склопакетами. Крім того, встановлено 3 бойлери по 100 літрів кожен та проведено дрібний ремонт.
У Львові до Робочого Табору приєдналося ще три волонтери із Голландії, Азербайджану та України. Під час проведення робіт, було утеплено вікна в усіх кімнатах, де перебувають діти. Це спальні, гральні кімнати, класи, туалети та кімнати особистої гігієни.
У Львівському дитячому дошкільному будинку, протягом одного тижня, нами було утеплено 103 вікна. Додаткових зусиль волонтерам придала ще й і відсутність стяжок на вікнах, тому що перед тим як зняти їх потрібно було попідтягувати шурупами, і вже після цього знімати, прорізати та встановлювати ізоляцію. Без утеплення залишились вікна, котрі находяться у коридорах та кімнатах де діти залишають верхній одяг.
Відразу після першого робочого дня у Львові ми отримали позитивні відгуки щодо проведених робіт. За словами пані Марії Чернік, директора дитячого дошкільного закладу, під час дощу через вікна затікала вода прямо у приміщення. Після проведення комплексної теплоізоляції вікон включно з дрібним ремонтом, підвіконня, після зливи, залишилось сухим.
Власне робота з утеплення вікон складалася з наступних етапів:
- зняття вікон;
- встановлення стяжок;
- прорізання пазів спеціальними машинами;
- прочищання прорізаних пазів меншою машиною;
- встановлення ізолюючої стрічки;
- зняття штапиків;
- при необхідності, встановлення скла;
- заливання щілин герметиком між штапиком та склом;
- заміна на новий штапик;
- заливання дрібних щілин герметиком;
- завішуванні вікон на місце.
Тепер дітям стане значно затишніше із зменшенням пилу, а працівникам не доведеться щоосені використовувати кілограми вати та сотні метрів паперу чи клейкої стрічки, аби заклеїти шпарини у вікнах. Крім того, така застаріла теплоізоляція не дозволяє провітрювати кімнати взимку, що суперечить санітарно-гігієнічним вимогам. Завдяки встановленій ізоляції значно краще захищатимуть від холоду, протягів, пилу. Така ново сучасна ізоляція при правильній експлуатації слугуватиме 20 років.
Вільний від роботи час волонтери проводили з дітьми, грали ігри, ходили на річку, складали конструктори. Діти були раді спілкуванні з нами висловлюючи свою подяку у численних малюнках, ручних роботах та даруванні квітів. Частина дітей висловлювали своє бажання побачитись знову у приватних листах. Найважчим було прощання з дітьми.
Ми були приємно враженні гостинністю тамтешніх жителів та працівників Дитячого дошкільного будинку зокрема. Про нашу діяльність довідалось чимало жителів м. Львова. У Дитячому будинку №1, було складено графік проведення навчань для 52 представників структурних підрозділів Львівської Міської Ради щодо теоретичного та практичного комплексного утеплення вікон. Бажаючі могли по практикувати з прорізання пазів та встановлення стрічки. Тому Екоклуб щиро надіється, що проведення такого Табору стане лише першим кроком до масового поширення простих та ефективних методів економії енергії у побуті.
Інформація стала доступною на сторінках інтернетного простору, телебачення й на сторінках місцевих газет.
http://ecoclub.ukrwest.net/complete_new/44
http://ngo.lviv.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=1181&month=08&year=2008&day=01&Itemid=1
http://jeynews.com.ua/news/d0/21099
http://www.city-adm.lviv.ua/content/view/2293/458/
По закінченні робіт, організатори Міжнародного Робочого Табору вручили подяки кожному волонтеру.
Список учасників Міжнародного робочого Табору 2008:
- Фаріз Ахмадов (Азербайджан)
- Естер Вірман (Голландія)
- Ені Клауд Белізл (Канада)
- Марко Аульхорн (Німеччина)
- Матіас Гльоцнер (Німеччина)
- Ольга Лящук (Україна)
- Дмитро Першогуб (Україна)
- Валентин Сігіда (Україна)
- Ірина Коваленко (Україна)
- Олена Вакулюк (Україна)
- Роза Абдуллаєва (Україна)
Здійснення Міжнародного робочого табору стало можливим завдяки спільній діяльності та допомоги наступних організацій:
«An Orphan’s Bright Star», США та особисто Крістал Коларік, що профінансували усі матеріали, транспорт, інструменти та частину харчування.
Всеукраїнській Асоціації молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» м. Київ, яка забезпечила волонтерами та частиною харчування. http://www.alternative-v.com.ua/
Львівській міській раді, департаменту економічної політики управління економіки, відділу енегргоменеджменту та особисто пані Мар’яна Бохонко, котрі забезпечили загальну всебічну підтримку проведення Міжнародного робочого табору та надали мікроавтобус для щоденного перевезення та для перевезення волонтерів з Нової Борової до Львова.
Всеукраїнському благодійному фонду «Крона», котрий забезпечив частиною харчування, матеріалами та інструментами. http://www.krona.niko.ua/
Загальне координування та проведення Міжнародного робочого табору ММГО «Екоклуб» http://www.ecoclub.ukrwest.net/
фотоматеріали тут http://picasaweb.google.ru/ecoclub.rivne
Необхідно відзначити розуміння та підтримку зі сторони працівників та директорів Дитячих Будинків.
Діяльність ММГО «Екоклуб» здійснюється з-за підтримки Фонду Генріха Бьолля (Німеччина) www.boell.pl Екоклуб є членом мережі AGREE.NET www.agreenet.info