Екоклуб запрошує на презентацію дослідження «Оцінка впливу на довкілля: умови та досвід реалізації в Україні». Онлайн-подія відбудеться на платформі Zoom 19 жовтня 2021 року, об 11:00.
Сталий розвиток України, приєднання до Європейського зеленого курсу неможливі без якісних процедур прийняття рішень щодо проєктів, які можуть загрожувати довкіллю або здоров’ю людей. Щороку в Україні публікують сотні звітів з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Ця процедура має забезпечувати дотримання вимог природоохоронного законодавства та враховувати думки людей, що мешкають поблизу планованих небезпечних проєктів. Однак, останні приклади говорять про необхідність змін.
ГО “Екоклуб” з Рівного у Верховному Суді України виграла справу за позовом міжнародної корпорації “Кроноспан ” – одного з найбільших інвесторів в Україні. Активісти критикували Звіт з ОВД планованого деревообробного заводу корпорації і за це отримали позов. Зараз тривають й інші гучні судові справи щодо рішень ОВД: забудова гірського масиву Свидовець, будівництво вітрової електростанції на масиві Боржава, продовжуються суди за позовами Кроноспану проти інших активістів.
Судова тяганина дала можливість природоохоронцям виявити та проаналізувати системні недосконалості державної системи оцінки впливу на довкілля (ОВД).
Під час заходу презентуємо:
- Аналіз виконання Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”: уповноважені територіальні органи; правове підґрунтя; приклади звітів; судова практика.
- Моніторинг стану довкілля в Україні як основа для оцінки впливу на довкілля.
- Якою має бути стратегія реформування оцінки впливу на довкілля для уникнення сумнівних рішень?
Дослідження підготували ГО «Екоклуб» спільно із залученими експертами Віталієм Кітовським, Мар’яною Винярською та Оленою Кондратюк.
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації за цим посиланням.
Контакти: Наталія Холодова, natalia@ecoclubrivne.org
Дослідження виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам цього дослідження і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції.
Відповідальність за зміст дослідження несе виключно ГО «Екоклуб».