Деревообробний завод “Кроноспан” біля Рівного планує розширити виробництво. Підприємство опублікувало новий звіт з оцінки впливу на довкілля. Із нього дізнаємося про діяльності, які можуть вплинути на здоров’я людей та природнє середовище.
Підприємство не вперше проходить процедуру з оцінки впливу на довкілля. Екоклуб аналізував минулий звіт заводу та описав можливі небезпеки. Зараз у громадськості є можливість оцінити та вплинути на планову діяльність. Це важливо, оскільки участь суспільства у таких процесах – основа демократії.
Подати зауваги та пропозиції можна до 24 липня. У тексті далі розповідаємо, як це зробити.
У чому можлива небезпека
У новому звіті вказано: підприємство оцінює вплив на довкілля повторно у зв’язку зі змінами у проєкті. Згідно з ним, розробники уточнили та врахували всі технологічні процеси планової діяльності, ширше оцінили вплив на довкілля.
Кроноспан планує:
– Виробляти, зберігати та ламінувати деревинно-стружкову плиту (ДСП), виробляти та зберігати OSB-плити. Під час виробництва у повітря можуть потрапляти шкідливі для здоров’я речовини.
– Встановити АЗС (паливозаправний пункт) для зберігання дизельного пального. Це може спричинити викиди шкідливих речовин у повітря під час розвантаження палива, забруднити воду чи ґрунт.
– Влаштувати автостоянку легкових та вантажних автомобілів, що може забруднювати ґрунт та воду через можливий витік палива, інших рідин з автомобілів.
“Є й інші ризики. Надмірне використання деревної сировини може сприяти знищенню лісів та втратам біорізноманіття. А скидання хімічних речовин у водні об’єкти може спричинити їхнє забруднення. Це лише частина небезпек, що може нашкодити довкіллю чи здоров’ю людей”, – говорить фахівчиня з ОВД Екоклубу Юлія Квітка.
Як подати зауваги чи пропозиції
Під час війни доступ до реєстру ОВД обмежили. Щоб подати пропозиції:
1) Подайте запит на доступ до публічної інформації. Для цього надішліть лист на електронну адресу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Форму для запиту шукайте за посиланням. Очікуйте відповідь за вашим запитом протягом п’яти днів.
2) Проаналізуйте звіт з ОВД та підготуйте зауваги. Приклад за посиланням.
2) Надішліть пропозиції на електронну адресу відділу ОВД Міністерства.
Ознайомлюйтеся зі справою тут. Зараз Екоклуб аналізує, чи враховує новий документ подані пропозиції та зауваги до минулого звіту.
Ця стаття створена в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього оголошення і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст оголошення несе винятково ГО “Екоклуб”.