Сталий розвиток громади неможливий без збереження та розвитку зелених насаджень. Депутати Рівнеради відклали на довивчення передачу скверу для розширення території Рівнеелектроавтотрансу. На сесії міської ради 8 грудня розглядали питання передачі зеленої зони комунальному підприємству. Громадська організація «Екоклуб», Екологічний центр Палацу дітей та молоді та активісти висловилися проти намірів міської влади на акції біля Другого Корпусу Міськвиконкому, де пройшла сесія.
Проєкт рішення передбачає знищення зеленої зони із дорослими деревами та чагарниками і зведення «будівель та споруд». Під час розгляду питання представниці Екоклубу виступити не дозволили: слово надали лише після голосування.
Більшість ділянки є рекреаційною зоною (зона Р-3). Найпоширеніші способи використання таких зон – створення парків, скверів, міських садів. Проте, директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима зазначив, що на дану мить територія офіційно не вважається сквером, тож процес будівництва невідворотний.
«Дякуємо рівнянам, які підтримали акцію. Це доводить, що жителям громади небайдуже знищення 7 тисяч квадратних метрів зеленої зони. Необхідно, щоб територію оцінили експерти та знайшли оптимальне рішення, яке дозолить зберегти зелену зону та розвивати транспорт у місті. Також наявність Плану сталої міської мобільності дозволила б уникнути таких проблем в майбутньому, адже він враховував би розвиток транспорту і зелених зон» – коментує фахівчиня Екоклубу з адаптації до зміни клімату Ольга Лящук.
Екоклуб закликає довивчити питання із дотриманням взятих раніше міськрадою зобов’язань. Зокрема, концепції “Блакитно-зелених коридорів” та прийнятого сьогодні Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК), які враховують сталий розвиток транспорту та збереження зелених зон у громаді.
Читайте більше по темі:
Рівняни вимагають не закуповувати дизельні маршрутки, а інвестувати у зручний транспорт
15 громадських організацій проти дизельних маршруток у Рівному
Публікація видана у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами” від Європейської Комісії. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.