Енергоефективне використання ресурсів – перший крок до енергетичної незалежності. Це також робить громаду більш стійкою до викликів війни. У Дубівській громаді, що на Волині, запровадили систему енергоменеджменту, провели навчання для працівників муніципалітету, розробили та ухвалили енергетично-кліматичну стратегію розвитку громади (План дій сталого енергетичного розвитку та клімату). Усе це втілили в межах грантового конкурсу Екоклубу та Екодії, що фінансується Європейським Союзом. Детальніше про зміни розповідаємо далі.
Енергоменеджмент – система управління, що забезпечує ефективніше розподілення та використання енергетичних ресурсів. У громаді:
– запровадили енергомоніторинг будівель,
– провели навчальні заходи з підвищення енергоефективності,
– закупили необхідне обладнання та техніку – валізу енергоменеджера.
Тепер муніципалітет зможе проводити енергоаудити громадських будівель та приватних домогосподарств, що дозволить оптимізувати тепловтрати. Так Дубівська громада заощаджуватиме кошти на енергоспоживанні: система щоденного енергомоніторингу дозволяє економити 5-15% видатків на енергоресурси.
Для ефективнішого використання енергоресурсів, навчали працівників, відповідальних за управління енергоспоживанням у громаді. Проводили інформаційні кампанії для населення, розповідаючи про важливість енергоощадного споживання. У результаті жителі виявляли зацікавленість до проведення енергоаудитів для своїх будинків.
Громада також розробила План дій сталого енергетичного розвитку, що допоможе краще планувати подальший енергетичний розвиток та адаптуватися до кліматичної зміни. Завдяки документу, що планують ухвалити найближчим часом на сесії міської ради, громада зможе залучати більше грантових та інвестиційних можливостей на втілення сталих проєктів.
Дубівська громада є підписанткою Угоди мерів, тож зобов’язується скоротити викиди парникових газів на 30% до 2030 року.
«Підвищення енергетичної та кліматичної сталості Дубівської сільської громади» відкриває нові можливості для залучення інвестицій у реалізацію енергоефективних та кліматичних заходів, вдосконалення управління енергетичними ресурсами громади, збільшення частки відновлюваних джерел енергії», – коментує Роман Троцюк, Дубівський сільський голова.
Читайте про інші проєкти, втілені у межах грантового конкурсу:
Як у житловому секторі Луцька та Володимира розвивають відновлювану енергетику
У дитсадку на Житомирщині запрацює басейн для дошкільнят завдяки відновлюваній енергії
Публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Екоклуб» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу