У дитсадку на Житомирщині запрацює басейн для дошкільнят завдяки відновлюваній енергії – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У дитсадку на Житомирщині запрацює басейн для дошкільнят завдяки відновлюваній енергії

У дитсадку на Житомирщині запрацює басейн для дошкільнят завдяки відновлюваній енергії

Звягельська громада минулоріч розробила та затвердила Програму розвитку відновлюваних джерел енергії до 2030 року. В її межах в одному з дитячих садків – Центрі розвитку дитини «Дельфін» – встановили сонячну електростанцію (СЕС) на 24 кВт. Завдяки роботі СЕС споживання електроенергії в дитячому садку значно зменшиться на. А після реконструкції системи енергозабезпечення запрацює басейн для дошкільнят, що працював лише в опалювальний період до повномасштабної війни. 

Кошти на розроблення Програми Звягельська громада отримала у межах грантового конкурсу від Екодії та Екоклубу, що фінансується Європейським Союзом. Ми надали технічну підтримку та грант загальною сумою 271 тис. гривень. Із бюджету громади виділили більше, ніж 1 мільйон гривень. 

“Питання відновлювальних джерел енергії є надзвичайно важливим для Звягельської міської ради. По-перше, для того, щоб бути енергетично незалежними від Росії. По-друге, “зелена енергетика” — це довкілля, про яке ми дбаємо”, –  прокоментувала Оксана Гвозденко, секретарка Звягельської міської ради, для «Суспільне.Житомир».

Також у межах Програми минулоріч громада встановила ще дві СЕС:

– потужністю 150 кВт для водоканалу – найбільшого комунального споживача електроенергії;

– потужністю 40 кВт для ліцею.

Цьогоріч завдяки грантовій підтримці встановлять СЕС на даху будівлі гуртожитку для внутрішньо переміщених та тепловий насос у ЦРД «Дельфін».

Грантовий конкурс у галузі відновлюваної енергетики триває, тож запрошуємо ознайомитися з деталями та подавати заявки.


Публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Екоклуб» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

.