Біогазова установка? Здається, нічого особливо і нічим здивувати, але для Рівного це крок вперед у розвитку відновлюваних джерел енергії. Добре проанонсова новина розлетілася на початку осені:
«5 вересня на Рівненському сміттєзвалищі запрацювала перша в області біогазова станція» – повідомляло видання Еcotown.
Так, справді у вересні відбулося урочисте відкриття, але підключення до мережі і, відповідно, початок роботи біогазової установки відбувся аж 1 жовтня 2017 року. Отож, Екоклуб ділиться своїми враженнями після відвідин Рівненського сміттєзвалища після офіційного відкриття.
Технологія передбачає добування метану, що утворюється завдяки природному процесу гниття відходів. Для того, аби його звідти викачати насосами, пробурили 24 свердловин з 26 проектованих глибиною від 8-14 метрів та встановили 4 газозбірні колодязі. Газ подаватимуть з компресора до поршневого двигуна, що перетворюватиме його в електроенергію. Потужність такого об’єкту – 500 кВт⋅год. Очікується, що біогазова станція щороку видобуватиме 2,5-4 млн. кубів біогазу, за допомогою якого вироблятиме понад 4 млн. кВт⋅год електроенергії.
Реалізувала відповідний проект групи компаній «Укртепло». За даними прес-служби підприємства, вартість такої станції 20 млн. гривень, а термін окупності установки – 3-4 роки, експлуатації – 15 років.
Які переваги отримає місто?
Орендну плату за ділянку, на якій розмішена установка, систему відеоспостереження та встановлені пожежні гідранти.
Подібні установки діють в 14 містах України, як-от: Житомир, Київ, Черкаси, Миколаїв. У рівненської біогазової установки є ще один невикористаний потенціал – надлишок тепла у 0,5 гКал/год. Цієї енергії достатньо, щоб зігріти взимку будинок, або ж для функціонування повноцінної теплиці. Наразі ця енергія просто розсіються у повітрі і лишається сподіватися, що знайдеться зацікавлена сторона у споживанні цієї енергії.
Статті за цією темою:
Сергій Кошарук: Впевнено крокуємо у майбутнє!
Майбутнє за прогнозами Енергетичної стратегії України до 2035 року
Підтримка атомної галузі на плаву, або Чи можна витрачати розумніше європейські кошти?
Авторка – Марина Галушко, асистентка проектів ГО “Екоклуб”
Ел.пошта: maryna@ecoclubrivne.org