Війна росії проти України посилює кліматичну та енергетичну кризи у світі: росія шантажує світ обмеженнями постачань нафти та газу, голосно нагадуючи про необхідність швидкого енергетичного переходу. Прямо зараз ракетні обстріли ворога руйнують енергетичну структуру України, залишаючи населення та об’єкти критичної інфраструктури без електропостачання. Сонячні електростанції у лікарнях додадуть гарантій, що хворі та поранені пацієнти зможуть отримати допомогу незалежно від російських атак.
Українська природоохоронна громадська організація Екоклуб розпочала кампанію по збору коштів на встановлення сонячних панелей для шести українських лікарень, які працюють в умовах віялових відключень. Проєкт втілюють разом із разом із Solar energy association of Ukraine у партнерстві з Global Solar Council.
“За інформацією українського Уряду, станом на листопад внаслідок ракетних обстрілів зруйновано близько 40% українських електростанцій. У складній ситуації також об’єкти відновлюваної енергетики: від початку повномасштабного вторгнення зруйновані або окуповані 30% потужностей сонячної генерації, близько 90% – вітрової. Енергетична система країни в повному обсязі не забезпечує лікарні енергією. Пацієнти можуть залишитися без базових послуг”, – стверджує Наталія Холодова, координаторка проєктів Екоклубу. – Зараз ми отримали можливість фінансувати першу сонячну електростанцію для лікарні в Новоград-Волинську, але маємо ще багато запитів від громад з усієї України”.
Як тільки природоохоронці втілять проєкт, ще шість лікарень вдасться забезпечити понад 200 кВт фотоелектричної встановленої потужності. Серед них – медичні заклади у Київській, Житомирській, Харківській, Херсонській (деокупована частина) та Сумській областях:
“Із початку повномасштабного вторгнення лікарня почала приймати і поранених військовослужбовців. Через тривалість військового конфлікту кількість пацієнтів – військових збільшується, але і цивільні хворі продовжують обслуговуватися в неменшій кількості, ніж й до початку війни. Працювати в умовах віялових відключень важко, тому надзвичайно важливо мати резервні джерела електропостачання”, – говорить працівниця Сумської лікарні.
Мета природоохоронців – назбирати 200 тисяч євро на встановлення сонячних панелей для шести українських медичних закладів. Координаторка проєктів Екоклубу Наталія Лушнікова каже: підтримати українські лікарні можна кількома способами. Перший – напряму задонатити кошти на рахунок партнерської організації. Другий та третій – забезпечити медичні заклади обладнанням чи безпосередньо втілити проєкт.
Долучаючись до спільнокошту, люди роблять внесок в незалежну українську енергетику та допомагають лікарням працювати у такий складний час, додає Наталія.
Підтримати українські лікарні можна за цим посиланням.
Контакти для додаткової інформації:
Юлія Гузій, комунікаційниця ГО “Екоклуб”,
+380687589889 | julia@ecoclubrivne.org
Стаття підготована у рамках проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Екоклуб» і вона за жодних обставин не може вважатися такою, що відображає позицію Європейського Союзу.