Підтримка енергоменеджерів(-ок): Альона Медведєва – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Підтримка енергоменеджерів(-ок): Альона Медведєва

Підтримка енергоменеджерів(-ок): Альона Медведєва

Продовжуємо підтримувати енергоменеджерів(-ок), які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Цього разу розповідаємо про Альону Медведєву – виконувачку обов’язків начальника відділу економічного розвитку та інвестицій міської ради у Кодимській громаді Одеської області.

Альона готує інфраструктурні проєкти для покращення благоустрою громади. Має за плечима 17 років досвіду роботи у громаді, із них близько восьми  – у відділі економічного розвитку. Разом із колегами працює над залученням інвестицій, створенням стратегій розвитку громади, бере участь у міжнародних програмах.

Які зміни відбулись у вашій громаді з початком відкритої війни?

– Критично нічого не змінилось, оскільки наша громада знаходиться далеко від активних бойових дій. Однак війна вплинула на ціни, рівень життя людей. Опісля децентралізації почався активний розвиток бізнесу, торгівлі. Проте війна все змінила: через проблеми з логістикою деякі підприємства припинили діяльність.

Ми були змушені реагувати на нові виклики і працювали над тим, щоб облаштувати житло для внутрішньо переміщених осіб.

У громаді їх близько 1 500. Створили два центри для тимчасового проживання, на 50 і 80 осіб: забезпечили усі необхідні умови, придбали велосипеди.

Також допомагаємо гуманітарно, формуємо пакети для внутрішньо переміщених та осіб  вразливих категорій осіб.

– Які енергетичні проєкти вдалося втілити у громаді?

– Міська рада затвердила програму енергоефективності на 2023-2025 роки.

Громада активно працювала над тим, щоб встановити на території сонячні електростанції (СЕС) для промисловості. До відкритої війни  розробили проєктно-кошторисну документацію. Проте  через зміни в законодавстві, бізнесу стало невигідно працювати у цьому напрямку. Зараз маємо позитивні зрушення, і знову починаємо роботу у цій сфері. Виділили ділянки, що мають статус земель промисловості, які можна використовувати для встановлення сонячних електростанцій. Також розробили інвестиційні проєкти і плануємо додати їх до інвестиційної мапи України, перекласти англійською, щоб запропонувати потенційним інвесторам.

Зараз активно співпрацюємо з Екоклубом. Уже маємо готове техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) на встановлення сонячної електростанції для нашої лікарні. Переклали його англійською із шукаємо грантові кошти, донорів для впровадження. Ми готові також на співфінансування, оскільки усвідомлюємо важливість таких проєктів. Ми вдячні Екоклубу за сприяння у цих змінах, сподіватимемося на подальшу співпрацю.

Читати більше: проєкт Solar Aid For Ukraine.

Які ваші особисті робочі досягнення?

– У нашому відділі усі досягнення – це заслуга командної роботи. З останнього, до чого я долучалася активно, – розробка інвестиційного паспорту громади за сприяння U-LEAD з Європою. Ми виграли експертну допомогу і завдяки супроводу вдалося підготувати цей документ. Переклали його англійською мовою і намагаємося активно просувати на усіх можливих платформах для знайомства з інвесторами. Віримо, що наша перемога не за горами, і Україна знову стане привабливою для інвестицій. Тому вже зараз починаємо демонструвати та підсилювати переваги нашої громади.

Також беремо участь у проєкті Говерла. Отримуємо методологічну так і матеріальну допомогу для розвитку громади, ефективно співпрацюємо із фахівцями проєкту.

– Над чим зараз працюєте найбільш активно?

– У межах проєкту Говерла розроблятимемо разом з експертами стратегічні документи для громади.

Робота відділу багатогранна. До прикладу, розробляємо документ щодо місцевих податків та зборів.

Проводимо також конкурс серед перевізників на території громади. Це передбачає підготовку регуляторної політики та інших документів.

Також аналізуємо фінансові плани комунальних підприємств. На території громади це, зокрема, і лікарня, і центр первинної медицини.

У міській раді намагаємось виділяти час на навчальні курси, відвідувати семінари, щоб рухатись у ногу зі змінами. Зараз проходжу навчання по відновленню України після війни. Це навчальний курс «Цілі сталого розвитку та зелена економіка у відновленні міст» від USAID та Мінреінтеграції в рамках проєкту «Економічна підтримка України». Вже завершили перший блок, курс триватиме до вересня.

Що плануєте втілити в першу чергу після перемоги?

Активно розвиватимемо аграрну промисловість- вирощування продуктів харчування, ягідництво. Намагатимемося залучати до цього як інвесторів з України, так і зовнішніх. Зважаючи на масштабне пошкодження бойовими діями сільськогосподарських земель у Херсонській області та інших регіонах, розвиток аграрної промисловості та забезпечення продуктами харчування – важлива складова відновлення країни після війни.


Нагадаємо, що Екоклуб, завдяки інформаційній підтримці енергетичної агенції Energie- und Umweltzentrum Allgäu gemeinnützige GmbH, Klaus Hoppe Consulting та інших колег, має можливість підтримати енергоменеджерів/-ок українських громад, які перебувають у зоні запеклих бойових дій, на окупованих територіях чи в містах, які постраждали від ракетно-бомбових ударів агресора.

Якщо Ви бажаєте скористатися пропозицією Екоклубу або ж знаєте, кому вона буде цінною, заповніть чи поділіться цією короткою анкетою.

Ми продовжуємо збирати допомогу і будемо дуже вдячні за будь-які ваші пожертви.

Гривня – 5375 4141 3429 4239

Євро (для перерахування з-за кордону):

Реквізити SEPA Account number (IBAN): GB86CLJU00997180391005

BIC: CLJUGB21

Account Holder Name: SAKALIUK DMYTRO

TIN (Taxpayer Identification Number): 3191909159

Bank: Clear Junction Limited

Bank address: 15 Kingsway, London WC2B 6UN

Призначення платежу обов’язково: “Підтримка енергоменеджер/Support energy managers”.

Стаття написана у межах проєкту «Розбудова екофеміністичного руху» за підтримки WECF International.
Думки, висновки чи  рекомендації належать авторам/авторкам цього дослідження і не обов’язково відображають погляди “WECF International”. Відповідальність за зміст документа несе виключно ГО “Екоклуб”.