Жодних інвестицій для компаній, що підтримують російську агресію – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Жодних інвестицій для компаній, що підтримують російську агресію

Жодних інвестицій для компаній, що підтримують російську агресію

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) показує свою підтримку Україні: на початку повномасштабної війни відреагував на порушення міжнародного права, екологічні та гуманітарні небезпеки, спричинені вторгненням росії в Україну та схвалив програму “Стійкості та засобів до існування” розміром у 2 мільйони євро. Однак клієнти ЄБРР – міжнародна деревообробна корпорація Кроноспан – досі працюють у росії та білорусі, не висловлюючи своєї позиції щодо нападу на Україну.

Екоклуб спільно з Екодією звернулися до ЄБРР із закликом припинити співпрацю із компаніями, які фінансують своїми податками повномасштабну війну росії проти України.

Нагадаємо, що Екоклуб також звернувся до Міжнародної деревообробної компанії “Кроноспан”, що досі не припинила діяльність двох заводів у білорусі та шести заводів у росії. Проте ми так і не отримали жодної відповіді. Корпорація “Кроноспан” із 2003 року є клієнтом ЄБРР – інституції, що дає кошти на розбудову та відновлення підприємств. За цей час корпорація отримала більше 800 мільйонів євро інвестицій ЄБРР.


Шановний пане Патроне,

Минуло 40 днів від початку повномасштабної війни Росії проти України, опісля вторгнення в 2014 році. Руйнуються найбільші міста України, обстрілюють атомні електростанції, загинули тисячі мирних жителів, понад три мільйони біженців вже покинули Україну, близько 10 мільйонів людей є внутрішньо переміщеними особами.

Міжнародні фінансові установи та компанії заявляють про вихід з російського та білоруського ринків, демонструючи єдину міжнародну підтримку України.

Ми високо цінуємо реакцію ЄБРР на порушення міжнародного права, екологічні та гуманітарні небезпеки, спричинені вторгненням росії в Україну. ЄБРР схвалив програму “Стійкості та засобів до існування” розміром у 2 мільйони євро. Також керівники Банку проголосували за припинення інвестицій в економіку росії та білорусі.

Проте клієнти Банку не бачать жодних протиріч у продовженні діяльності в росії та білорусі.

Kronospan клієнт Банку із 2003 року, за цей час отримав більше 800 мільйонів євро інвестицій ЄБРР. Міжнародний виробник дерев’яних панелей має більше п’ятдесяти заводів по всьому світу. Шість з них досі діють в росії, а два – у білорусі. Міжнародне співтовариство закликає заборонити імпорт усіх видів російських та білоруських лісоматеріалів і виробів з деревини (включаючи всі вироби з паперу, меблі та меблеві деталі, гранули та пиломатеріали). Європейський парламент вже ввів санкції на білоруську деревину, і це питання часу, коли він введе заборону на імпорт деревини для росії.

Тим часом два деревообробні заводи Кроноспану досі працюють в Україні.

Фонд Кроноспану, Kronospan Іспанія, Kronospan Щецінек та Kronospan Зволен надають гуманітарну допомогу для України. Проте, з точки зору принципів бізнесу та прав людини у збройних конфліктах, ми вважаємо, що компанія зробила недостатньо. Незважаючи на наявність своїх сайтів та офісів в Україні, Kronospan досі не висловлював публічно жодної позиції щодо війни проти України.

Більше того, продовжуючи свою діяльність у росії та білорусі, Кроноспан фінансує військову агресію, інвестує у військові злочини та поглиблює гуманітарну катастрофу в Україні.

Такі дії компанії суперечать позиції ЄБРР. Тому ми, перелічені нижче громадські організації, просимо ЄБРР:

– обговорити з клієнтами їхні плани щодо операцій у росії та білорусі;

– припинити інвестування в проекти компаній, які продовжують працювати в росії та білорусі;

– закликати клієнтів ЄБРР припинити свою діяльність у росії та білорусі, а не фінансувати російську агресію в Україні.

Щиро Ваші,
ГО “Екоклуб” та ГО “Екодія”.