Президент України Леонід Кучма підписав закон про ратифікацію Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Президент України Леонід Кучма підписав закон про ратифікацію Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Про це повідомляє прес-служба глави держави. Верховна Рада України ратифікувала Кіотський протокол 4 лютого. Сторони конвенції взяли на себе зобов’язання з кількісного обмеження і скорочення викидів. Сторони також зобов’язуються проводити заходи, спрямовані на зведення до мінімуму несприятливих наслідків зміни клімату, впливу на міжнародну торгівлю, соціальні, екологічні й економічні наслідки для інших сторін. За угодою, сторони забезпечують умови для того, щоб їхні антропогенні викиди парникових газів в еквіваленті двоокису вуглецю не перевищували встановлених для них кількісних показників, визначених з урахуванням встановлених зобов’язань. Кожна сторона створює до початку першого періоду дії зобов’язань національну систему оцінки антропогенних викидів. Сторона протоколу, що не досягла показників скорочення викидів, несе відповідальність за їхнє перевищення. Конференція сторін є нарадою сторін цього протоколу і регулярно переглядає виконання положень документа і ухвалює рішення, необхідне для його ефективної реалізації. Сторона, що бажає вийти з протоколу, зобов’язана надати на адресу депозитарію – генерального секретаря ООН – письмове повідомлення про це. Такий вихід набирає чинності за рік після дати отримання депозитарієм повідомлення про вихід. Станом на грудень 2003 року, Кіотський протокол, підписаний 1997 р., ратифікували 118 країн. Втім, його поки не бажають ратифікувати США і Росія, дві найбільших за викидами в атмосферу промислових газів країни. Без їхньої участі протокол не може набрати чинності, повідомляє “Інтерфакс”