Використання відновлюваних джерел енергії у системах опалення: досвід Гостомельщини – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Використання відновлюваних джерел енергії у системах опалення: досвід Гостомельщини

Використання відновлюваних джерел енергії у системах опалення: досвід Гостомельщини

Унаслідок російської відкритої війни сотні тисяч споживачів та комунальних закладів залишаються без або з обмеженим електро- та теплопостачанням. Тож одне з головних питань для громад зараз – як пережити найскладніший за всі роки незалежності опалювальний сезон. У цьому може допомогти використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ): громада відмовиться від вугільної чи газової залежності, зменшить рахунки за комунальні послуги та створить робочі місця.

У листопаді цього року у селі Горенка на Київщині (Гостомельська громада) розпочали роботи зі встановлення теплового насосу та сонячної електростанції для будівлі амбулаторії, що постраждала від російської агресії. Будівля медзакладу стане прикладом економії витрат завдяки впровадженню принципів “зеленого” відновлення. Як громаді вдалося залучити кошти на втілення “зеленого” проєкту реконструкції? Які  переваги використання відновлюваних джерел енергії у системах опалення для муніципалітетів?

Про це та інше поговоримо під час події “Використання відновлюваних джерел енергії у системах опалення: досвід Горенки” 14 грудня о 10:30.  А ще розглянемо:

– історію амбулаторії під час воєнних дій на території громади; 

– які технічні рішення використовували під час планування реконструкції будівлі; 

– економічну модель впроваджених рішень: вартість, окупність, економію коштів після впровадження проєкту. 

– можливості для подальшої співпраці громад задля “зеленого” відновлення.

Де? Онлайн-платформа MS Teams.

Для кого? Представників та представниць органів місцевого самоврядування, працівників комунальних підприємств, громадських активістів, журналістів. 

Реєстрація: https://forms.office.com/e/teFLSxe7ND 

Спікери:

  • Іван Голуб – спеціаліст з встановлення теплових насосів.
  • Олена Юзвак – виконуюча обов’язків директора КНП Гостомельський центр первинної медико-санітарної допомоги
  • Олексій Кармазін – технічний спеціаліст, інженер зі встановлення сонячної електростанції.
  • Денис Цуцаєв – кампейнер з зеленого відновлення України, Greenpeace
  • Дмитро Сакалюк – експерт ГО «Екоклуб».
  • Костянтин Криницький – керівник відділу енергетики ГО «Екодія».

Подія відбувається у рамках проєкту «Формування структурних змін у вугільних регіонах України» , що реалізується у співпраці із Austausch e.V. та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.
Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає думку  чи фонду  Austausch e.V.