Підтримка енергоменеджерів(-ок): Росіна Шепеля – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Підтримка енергоменеджерів(-ок): Росіна Шепеля

Підтримка енергоменеджерів(-ок): Росіна Шепеля

Екоклуб продовжує підтримувати енергоменеджерів(-ок), які постраждали через відкриту війну. Розповідаємо історію Росіни Шепелі – головної  спеціалістки відділу економічного розвитку та інвестицій у Кодимській міській раді, що на Одещині. 

Росіна готує пропозиції щодо включення проєктів у програму соціально-економічного розвитку громади, які покликані підвищити ефективність енергоспоживання. Серед інших обов’язків на посаді – розробка проєктів та взаємодія з організаціями, які працюють із питаннями підвищення ефективності енергоспоживання. 

Росіно, розкажіть про роботу вашої громади в умовах відкритої війни?  

– Пріоритетом моєї діяльності залишається поступовий розвиток Кодимської міської  територіальної громади. Ми ремонтуємо дороги, дбаємо про благоустрій міста і сіл. Боремося із хаотичними сміттєзвалищами, налаштовуємо безперебійне водопостачання. Також налагодили хороші стосунки влади і бізнесу, який допомагає нам вирішувати важливі питання щодо життєдіяльності краю. 

Що вдалося досягти громаді в енергетичній галузі за роки вашої роботи? 

– Розробили та затвердили проєкт містобудівної документації, щоб у майбутньому встановити сонячну електростанцію (СЕС) у громаді. Також міська рада підготувала проєкт для залучення приватного капіталу на будівництво СЕС.  

Прийняли Програму енергозбереження та енергоефективності на 2023-2025 роки. 

Протягом 2022 підготували пакет документів для участі у відборі громад – партнерів проєкту «Говерла» від USAID. У межах програми розробили дев’ять проєктів, які можуть бути реалізовані. До прикладу, щодо розвитку велоспорту та велоінфраструктури, реконструкції станції біологічної та глибокої очистки стічних вод. Уже втілили проєкт «Культурно-туристичний хаб «Молокіш Хауз» у селі Сергіївка. Зараз тимчасово перекваліфікували для потреб внутрішньопереміщених осіб.  
– Розкажіть детальніше про ваші робочі досягнення?  

– Громада взяла участь у всеукраїнському конкурсі від Програми «U-LEAD з Європою», щоб отримати експертний супровід в розробці Інвестиційного паспорту. За результатами підготували «дорожню карту» для майбутнього інвестора. 

Разом із іншими колегами підготували проєкт реконструкції станції біологічної та глибокої очистки стічних вод.  

Також взяли участь у грантовому конкурсі від Екодії та Екоклубу: подали заявку для реалізації капітального ремонту системи теплопостачання у Кодимській лікарні. У межах проєкту плануємо встановити тепловий насос, сонячні вакуумні колектори та мережеву сонячну електростанцію, потужністю 90 кВт. Нашу громаду відібрали, і вже 14 грудня 2022 року міський голова підписав Меморандум про співпрацю з Екоклубом.  

– Поділіться, яким ви бачите енергетичне майбутнє вашої громади? 

Енергоефективність – один із пріоритетних напрямів розвитку Кодимської громади. Наступного року продовжимо підвищувати ефективність використання енергетичних ресурсів, покращувати якість надання енергетичних послуг. Працюватимемо над раціональним витрачання бюджетних коштів на придбання енергоресурсів та залученням інвестицій у процеси енергоефективної модернізації інфраструктури громади. 

Після перемоги, яка, переконана, вже не за горами, планую продовжити роботу в міській раді.  Розробляти проєкти щодо забезпечення сталого енергетичного розвитку, скорочення  споживання традиційних видів енергоресурсів, збільшення використання альтернативних джерел енергії та зменшення викидів парникових газів. 


Нагадаємо, що Екоклуб, завдяки інформаційній підтримці енергетичної агенції Energie- und Umweltzentrum Allgäu gemeinnützige GmbH, Klaus Hoppe Consulting та інших колег, має можливість підтримати енергоменеджерів/-ок українських громад, які перебувають у зоні запеклих бойових дій, на окупованих територіях чи в містах, які постраждали від ракетно-бомбових ударів агресора. 

Якщо Ви бажаєте скористатися пропозицією Екоклубу або ж знаєте, кому вона буде цінною, заповніть чи поділіться цією короткою анкетою

Ми продовжуємо збирати допомогу і будемо дуже вдячні за будь-які ваші пожертви 

Гривня – 5375 4141 3429 4239 

Євро (для перерахування з-за кордону) 

Реквізити SEPA Account number (IBAN): GB86CLJU00997180391005 

BIC: CLJUGB21 

Account Holder Name: SAKALIUK DMYTRO 

TIN (Taxpayer Identification Number): 3191909159 

Bank: Clear Junction Limited 

Bank address: 15 Kingsway, London WC2B 6UN 

Призначення платежу обов’язково: “Підтримка енергоменеджер/Support energy managers”. 

Стаття написана у межах проєкту «Розбудова екофеміністичного руху» за підтримки WECF International.
Думки, висновки чи  рекомендації належать авторам/авторкам цього дослідження і не обов’язково відображають погляди “WECF International”. Відповідальність за зміст документа несе виключно ГО “Екоклуб”.