Для медичних закладів у Рівному та Дубно встановлять сонячні електростанції   – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Для медичних закладів у Рівному та Дубно встановлять сонячні електростанції  

Для медичних закладів у Рівному та Дубно встановлять сонячні електростанції  

Тилові громади навіть під час війни продовжують працювати над енергетичною безпекою та незалежністю. Для міської стоматології у Рівному та лікарні у Дубно встановлять сонячні електростанції (СЕС). Частину коштів на встановлення громади отримали у межах конкурсу мікропроєктів від Посольства Федеративної Республіки Німеччини.  

Сонячні станції допоможуть муніципалітетам зменшити кошти на платі за комунальні послуги та використання палива генераторами під час відсутності електропостачання. Також підвищить енергетичну безпеку медичних закладів та стабільність електропостачання, тому пацієнти продовжуватимуть отримувати медичні послуги. 

СЕС для стоматології у Рівному 

Електростанцію встановлять для Рівненської обласної стоматологічної поліклініки. Її проєктна потужність – 40 кВт. Щорічно станція вироблятиме 42 023 кВт*год. Це забезпечить 36% споживання енергії будівлі. Зекономлені кошти – близько 208 тисяч гривень (за чинним тарифом) – зможуть використати на інші потреби або ж на збільшення потужностей станції.  

Загальна вартість проєкту становить 3 411 330 гривень (включно із ремонтом даху). Із них: 

– 25 тисяч євро (981 236 гривень за курсом НБУ станом на березень 2023 року) – кошти Посольства Федеративної Республіки Німеччини; 

– 2 370 000 гривень – кошти муніципалітету;  

– 60 000 гривень – внесок Екоклубу. 

Зараз громада розробляє проєктно-кошторисну документацію. На початку червня розпочнуть ремонт даху стоматології. Встановити СЕС планують до вересня 2023 року.  

СЕС для лікарні у Дубно 

Електростанцію встановлять для комунального некомерційного підприємства «Дубенська міська лікарня». Планова потужність станції – 44,8 кВт. Усередньому вона вироблятиме 46 800 кВт*год електроенергії щороку протягом 20 років, що покриє 12% потреби лікарні.  

Загальна вартість проєкту становить 1 719 951 гривень (включно із ремонтом даху). Із них: 

– 25 тисяч євро (987 500 гривень) – кошти Посольства Федеративної Республіки Німеччини; 

– 672 451 гривень – кошти муніципалітету; 

– 60 000 гривень – внесок Екоклубу. 

Муніципалітет закінчив розроблення всіх необхідних документів. Встановити електростанцію планують до кінця червня цього року.  

Нагадаємо, що у межах проєкту «Сонячна допомога Україні» (Solar Aid For Ukraine) Екоклуб шукає громади, які готові встановити СЕС для критичної інфраструктури. Для співпраці запрошуємо заповнити цю анкету. За її результатами зберемо контакти громад, які готові встановити СЕС для водоканалів та лікарень.  

Також наші експерти розроблять техніко-економічні обґрунтування для вибраних об’єктів – документи, які містять інформацію щодо технічної та економічної доцільності реалізації проєктів.