Суд з Екоклубом: розпочався розгляд справи по суті – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Суд з Екоклубом: розпочався розгляд справи по суті

Суд з Екоклубом: розпочався розгляд справи по суті

Сьогодні, 5 серпня 2020 р. Господарський суд Рівненської області нарешті розпочав розгляд справи по суті за позовом ТОВ “Технопривід Інвест Груп” (представники деревообробного заводу Кроноспан) до Екоклубу.

Позивачі уже вшосте не з’явилися на судове засідання.

Представники Екоклубу у своїх промовах наголосили, що вимога спростування зауважень громадськості до звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованої діяльності підприємства – це підрив засадничих принципів цього Закону та Орхуської конвенції*. Згідно з п. 8 ст. 3 Конвенції Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити умови, аби особи, які здійснюють свої права відповідно до положень цієї Конвенції щодо участі громадськості в процесі прийняття рішень з питань, що стосуються довкілля, не підлягали за свою діяльність покаранню, не зазнавали переслідувань або утисків у будь-якій формі.

На думку адвоката, що представляє Екоклуб у суді, Віталія Кітовського: якщо у справі буде винесено рішення на користь ТОВ “Технопривід Інвест Груп”, на підставі цього прецеденту інші активіст(к)и можуть остерігатися висловлювати коментарі, адже можуть зазнати через це судове переслідування. А витрата часу та ресурсів для захисту своїх інтересів у суді за позовами таких “відповідальних інвесторів” для багатьох достатня причина, аби не подавати зауваг до планованих проєктів.

Разом із тим, вкотре наголошуємо, усі наші зауваження до звіту з ОВД щодо впливу на довкілля та здоров’я громади від планованої діяльності заводу Кроноспану базуються на інформації, оприлюдненій самим підприємством.

Довідково:

Наприкінці лютого Екоклуб отримав судовий позов за критику звіту з ОВД. Згідно з ним, фонова концентрація формальдегіду у Городку вже перевищує безпечну концентрацію у 4,6 рази; бензолу – у 10 разів.

Після початку роботи підприємства середньорічна концентрація формальдегіду перевищуватиме безпечну у 5,62 рази. Жителі с. Городок та сусідніх населених пунктів зазнаватимуть впливу забруднюючих речовин.

У позові представники Кроноспану вимагали спростування вищевказаних пунктів та стягнення 150 000,00 грн. (приблизно 5000 Євро) за шкоду діловій репутації. Згодом, коли справа набула міжнародного розголосу, позивачі зменшили суму до 1 гривні.

Наступне судове засідання відбудеться 14 вересня.

* Орхуська конвенція – конвенція про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля,