Суд з Екоклубом: за ініціативою Кроноспану засідання перенесено – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Суд з Екоклубом: за ініціативою Кроноспану засідання перенесено

Суд з Екоклубом: за ініціативою Кроноспану засідання перенесено

Судове засідання, на якому має відбутися розгляд справи по суті, за клопотанням ТОВ “Технопривід Інвест Груп” (кінцевий власник “КРОНОСПАН ХОЛДІНГС П.Л.С., Кіпр) перенесено на 5 серпня.

Технопривід це обгрунтовує карантином через епідемію коронавірусу.

“Ми розраховували на те, що сьогодні врешті розпочнеться слухання по суті. Адже позивач навсібіч оголошував про намір захищати свою ділову репутацію, що ніби-то постраждала через критику активістів. Утім, засідання переноситься вже втретє, хоча опоненти можуть скористатися можливістю відеозв’язку”, – коментує Віталій Кітовський, захисник Екоклубу в суді.

Тим часом біля будівлі Господарського суду зібралося близько 20-ти прихильників Екоклубу та представників громади с.Городок, де будується деревообробний завод. Вони розташували близько 50 пар взуття біля входу, аби показати, що громадськість слідкує за процесом, навіть якщо через карантинні обмеження не може бути присутньою у судовій залі.

“Дякуємо усім, хто підтримує Екоклуб у соцмережах та приєднався до акції із взуттям біля суду, а це близько 80 осіб. Це надихає ще впевненіше відстоювати право громади на безпечне довкілля”, – юрисконсультка Екоклубу Оксана Мар’юк.

Нагадуємо, представники підприємства, кінцевим власником якого є “КРОНОСПАН ХОЛДІНГС П.Л.С., Кіпр) вимагало зобов’язати Екоклуб спростувати та вилучити публікації про ризики від планованої діяльності деревообробного заводу Кроноспан поблизу Рівного, які активісти оприлюднили у процесі громадських обговорень проєкту. А також стягнути 150 000 грн. немайнової шкоди – згодом зменшеної до 1 гривні – та судові витрати.

Раніше справою зацікавилися депутати Європейського парламенту. У листі Віоли фон Крамон-Таубадель, заступниці голови делегації Європейського парламенту в Комітеті Парламентської асоціації Україна-ЄС, до Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради пані Віола зазначає, що справа Кроноспану демонструє структурні недоліки виконання Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”, а судовий позов проти Екоклубу має ознаки так званого стратегічного судового процесу проти участі громадськості (з англійської – SLAPP) – коли судові процеси призначені для цензорування та залякування громадських активістів, що критикують певні рішення. 

Європейські депутати у листі до українських посадовців просять виправити недоліки ОВД та створити умови, котрі б не дозволяли судовими процесами обмежувати участь громадськості у прийнятті рішень. Лист підтримали 26 європейських парламентарів. Повний текст листа.

Деталі:

Інна Мулявка, ГО “Екоклуб”,
Тел.: 067 363 4097,
Ел.пошта: press@ecoclubrivne.org, ГО “Екоклуб”