Сад історій Рівного навесні розквітне новими деревами! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Сад історій Рівного навесні розквітне новими деревами!

Громадська ініціатива по озелененню міста отримала перемогу у конкурсі грантів від групи компаній РЕНОМЕ.

У основі концепції Саду історій – озеленення рідного міста, до якого зможе долучитися кожен. Відтепер рівняни зможуть висадити власне дерево до важливих дат – одруження, річниці, ювілею, народження дитини, тощо. Відтак, жителі Рівного не просто робитимуть його зеленішим, а й братимуть активну участь плануванні і створенні спільного комфортного простору.

“Ідея Саду історій у Рівному виникла ще минулого року, коли одна із її ініціаторок виходила заміж. Замість банальної і не екологічної традиції кріплення замків на перилах мосту, Тетяна вирішила посадити з чоловіком дерево. Втім, вона зіштовхнулася з певними труднощами, адже у місті не можна садити дерева, де заманеться, для цього необхідні дозволи, – розповіла співзасновниця Саду Інна Белаш. –  Якось під час зустрічі ми подумали, що було б чудово створити таку ініціативу, у рамках якої кожен рівнянин міг би посадити своє дерево та поділитися власною історією, а разом з тим долучитися до формування міського простору, озеленення Рівного. Так і виник Сад історій”.
12657816_218468725165906_2916903947760783965_o
Минулого літа у рамках міжнародної кліматичної акції «Action2015» активісти висадили сім рожевих верб на території Гідропарку, біля альтанки. На кожній посадженій вербі учасники акції розмістили дерев’яну табличку у вигляді серця з логотипом «Саду історій», своїми іменами та датою. Ці дерева були посаджені відібраними за конкурсом учасниками до знакових подій у їхньому житті і, звісно ж, започаткування Саду історій у Рівному.
“Нещодавно переглядаючи новини побачили, що група компаній РЕНОМЕ оголошує черговий конкурс грантів. Обговоривши в команді ідею, заповнили та відправили заявку, адже участь в конкурсі – чудова можливість для розвитку Саду історій. Коли дізналися, що саме наша ідея перемогла – були дуже раді, адже співпраця з РЕНОМЕ це не просто співфінансування, а передусім партнерство та менторська підтримка ініціативи. Віримо, що разом зможемо створити прекрасну зелену візитівку Рівного” – коментують еко-активісти. На разі до команди входять Вікторія Власюк (МП Яскраво), Марія Сидорук (Зеленька), Інна Белаш та Оксана Майборода (Екоклуб), Юрій Ойцюсь (Зелена стежка).
11741020_105365619809551_2406538023672349025_o

На отримані кошти засновники Саду історій планують створити сайт ініціативи з мапою уже висаджених дерев та необхідною інформацією щодо висадки нових (погоджені місця, сорти дерев, періоди садіння) з порадами професійних садоводів. А також планують випустити поштові листівки з насінням. Активісти запрошують усіх бажаючих долучатися до зеленої ініціативи та висадити у місті власні дерева з неповторними історіями.

Сад історій у Фейсбуці

Відеосюжет про Сад історій у Рівному.

 

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтеся:

Інна Белаш, прес-секретарка ГО “Екоклуб”,

Тел.: 067 363 40 97,

Ел. пошта: press@ecoclubrivne.org