Закликаємо Рівненську міську раду неухильно дотримуватися Водного кодексу України – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Закликаємо Рівненську міську раду неухильно дотримуватися Водного кодексу України

Закликаємо Рівненську міську раду неухильно дотримуватися Водного кодексу України

Рівне ризикує залишитися без водної артерії та водосховища через забруднення річки Устя та озера Басів Кут, в які потрапляють каналізаційні стоки та сміття. Тому вже зараз необхідно вжити заходів з очищення водойм та втілити концепцію Блакитно-зелених коридорів.

Минулого тижня в Рівненській обласній адміністрації провели засідання, присвячене покращенню стану водойм. Екоклуб наголосив на важливості:

– припинення несанкціонованих скидів у річку, які потрапляють від прилеглих будинків;

– контролю обов’язкового водовідведення (під’єднання будинків до каналізаційної системи) хоча б там, де є централізоване водопостачання;

– дотримання концепції Блакитно-зелених коридорів, щоб мінімізувати вплив зміни клімату на водойми Рівного.

«Річка не буде чистою, доки жителі скидатимуть у неї фекальні води, а частина будинків поблизу неї не матиме каналізації. Екоклуб розробив Оцінку вразливості до зміни клімату Рівненської громади. У ній запропонував низку заходів щодо збереження Усті, зокрема реорганізації каналізаційної системи. Заходи мали бути включені до Плану дій сталого розвитку та клімату (ПДСРК), але його так і не затвердили», – коментує координаторка проєктів Екоклубу Ольга Лящук.

Карта деяких незаконних скидів стічних вод у річку, що виявили волонтери Екоклубу у 2018 році.

Оцінка вразливості до зміни клімату Рівненської громади.

На фото: деякі несанкціоновані скиди в Устю, 2018 рік.