Блог активіста Екоклубу Олега Гетуна, який координує проект по інформуванню громадськості щодо небезпек, пов’язаних із будівництвом лінії електропередач Луцьк північна-Тернопільська.
22 квітня природоохоронці разом із журналістами здійснили поїздку в с.Остріїв (Млинівський район) та с.Мильча (Дубенський район), аби дізнатися громадську думку і поширити інформації про планове будівництво лінії електропередач Луцьк північна-Тернопільська. Приймали участь в поїздці: Юрій Ткачук (керівник МГО «ФМІ «Крила»), Олег Гетун (активіст МГО»Екоклуб»), журналістка Олена Демчук (телеканал «Рівне 1»), журналіст Володимир Струс (РТБ), 2 оператора.
Село Остріїв. Були присутні на зборах села, де питання будівництва ЛЕП стояло перше в порядку денному. З’ясували, що 2-3 роки тому представники Укренерго вже приїжджали в село. Ніякої інформації про можливу шкоду для здоров’я людей донесено не було. Прав і обов’язків землевласники не знають і ніхто їм того не розказував. Під приводом, що лінію побудують і так без їх згоди у частини людей взяли погодження на встановлення опор під ЛЕП. Нам представили карту сільради із нанесеною на нього лінією, пронумерованими опорами і виділеними земельними ділянками, які попадають в межі охоронної зони (є фотокопія у додатку).
Переважна більшість людей в селі бідні і єдине з чого живуть – землеробство і особисте фермерське господарство. Обробіток землі здійснюють вручну. Значну частину часу проводять на своїх земельних ділянках здійснюючи прополку і обробіток землі. Налаштовані проти будівництва ЛЕП в запропонованому Укренерго варіанті.
Сільський голова пропонує для проведення ЛЕП вибрати іншу ділянку, що знаходиться поза селом в заплаві р.Іква. На цій території є вже декілька існуючих ліній електропередач різної потужності, опори яких знаходяться в долині річки. Свої зауваження сільський голова висловив 2 березня в м.Дубно на зустрічі організованій Укренерго. На письмовий запит отримав відповідь, що схему прокладання на даній ділянці міняти не будуть.
Людям коротко роз’яснили їх права і обов’язки, а також лишили інформаційні листівки. Постановили, що витяг з протоколу сходу села відправити на Укренерго і також підготувати і відправити колективний лист із підписами жителів про зміну проходження маршруту ЛЕП. Люди, що дали попередні погодження на будівництво ЛЕП, в індивідуальному порядку надішлють листи про відмову від погоджень через причину, що їх не поінформували про можливу шкоду від такого будівництва.
У с. Мильча ми провели зустріч із сільським головою і зацікавленими місцевими жителями щодо можливого будівництва і їх поінформованістю з цього приводу. Місцеві жителі знають про таке будівництво. Біля території села вже розташовані дві діючі лінії 750кВ та 330кВ. Остання знаходиться на відстані 70-80 м. від приміщення школи. Про свої права ознайомлені після попередньої нашої зустрічі в березні. Категорично не налаштовані проти будівництва. Висловлюють побоювання, що ніякої належної компенсації від втрати грошової вартості земельних ділянок їм не заплатять. Окрім того, у результаті будівництва в захисну зону ЛЕП попадуть щонайменше дві присадибні ділянки із розміщеними житловими будівлями.
Статті подібної тематики:
Поїздка в заказник «Квітуча гора» від 17 березня
Тест на знання атомної енергетики
Заказники не постраждають, а селяни отримають виплати?
“Укренерго” ігнорує звернення громадськості?
За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтесь:
Олег Гетун, активіст Екоклубу,
Тел.: 0964648835
Ел.пошта: oleg@ecoclubrivne.org